Aamir Khan’lı Dangal’ın Fragmanı Yayımlandı!

Hint sinemasından önden gelen isimlerinden Aamir Khan’ın başrolünde olduğu film biyografik bir spor dramı. Dangal, eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat ve güreşçi iki kızının zafer için verdikleri büyük mücadelesini konu alan bu filmde Aamir Khan’nın yanı sıra Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh ve Sanya Malhotra gibi isimler de yer alıyor. Nitesh Tiwari‘nin yönettiği […]

  • 19PAYLAŞIM
  • 3136OKUMA

Hint sinemasından önden gelen isimlerinden Aamir Khan’ın başrolünde olduğu film biyografik bir spor dramı. Dangal, eski bir güreşçi olan Mahavir Singh Phogat ve güreşçi iki kızının zafer için verdikleri büyük mücadelesini konu alan bu filmde Aamir Khan’nın yanı sıra Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh ve Sanya Malhotra gibi isimler de yer alıyor. Nitesh Tiwari‘nin yönettiği filmin senarist ekibinde ise Piyush Gupta, Shreyas Jain, Nikhil Mehrotra ve Nitesh Tiwari yer alıyor. Dangal, Hindistan ile birlikte Amerika‘da da 23 Aralık‘ta vizyona girecek. Ancak filmin Türkiye’deki vizyon tarihi hakkında şimdilik net bir açıklama yapılmadı.

Hem başrolünde Aamir Khan gibi bir oyuncunun olması hem de fragmanının çok kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşması Bollywood‘un hala oldukça popüler olduğunu ve Hollywood‘un yüksek bütçeli işlerine kafa tutabildiğini de kanıtlıyor. Dangal filmi 23 Aralık tarihinde gösterime girecek. Filmde kız çocuklarına yönelik ayrımcılık eleştiriliyor.

dangal_poster