ABD Box Office Zirvesinde Blade Runner 2049 Rüzgarı

Denis Villeneuve'ün yönetmenliğini üstlendiği Blade Runner 2049, ABD'de ilk hafta sonunda 31,5 milyon dolar hasılat elde ederek açılışını gişenin zirvesinde gerçekleştirdi.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3133OKUMA

Yılın en merakla beklenen filmlerinden biri olan Blade Runner 2049 gösterime girdi. Film özellikle ABD’de eleştirel başarıya ulaşsa da, ilk hafta sonunda elde ettiği hasılatla gişe anlamında tahminlerin bir miktar gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Ryan Gosling ve Harrison Ford‘u bir araya getiren yapım, ABD’de vizyondaki ilk hafta sonunda 31,5 milyon hasılata ulaşabildi. Filmin dünya genelindeki açılış sayıları ise beklenen düzeyde seyretti. Film global olarak üç günde 81,7 milyon dolara erişmiş durumda.

Bu hafta sonu Box Office ABD’nin ikinci sırasında da bir yeni film yer aldı. Idris Elba ve Kate Winslet‘ın başrollerinde yer aldığı Aramızdaki Sözler (The Mountain Between Us), açılışını 10,1 milyon dolarla gerçekleştirdi. Senenin sinema olaylarından birine dönüşen O (It), 9,65 milyonla hafta sonunu üçüncü sırada kapatırken, dünya genelinde 600 milyon baremini de aşmayı başardı.

Hafta sonunun bir diğer yeni filmi My Little Pony Filmi, 8,8 milyonla listeye dördüncü sıradan giriş yaparken, vizyondaki üçüncü hafta sonunu geride bırakan Kingsman: Altın Çember (Kingsman: The Golden Circle) 8,1 milyon hasılatla Box Office ABD’nin beşinci sırasında yer aldı.

Blade Runner 2049 Fragman

ABD Box Office hafta sonu açıklandı!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film k

2226

Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

3556

ABD Box Office: İnanılmaz Aile zirveye yerleşti!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta süper kahramanlara emanet. Listede bu hafta 3

3553

Han Solo, açılışını $83,3 milyonla gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi

Star Wars evreninde geçen ikinci spin-off film Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, vizyondaki ilk üç gününde beklentilerin altında kalarak $83,3 milyon hasılat elde etti.

2475