ABD’de Box Office Zirvesi Kingsman’in Oldu

Kingsman serisinin devam filmi Altın Çember ABD'de vizyona girdiği hafta sonunda elde ettiği yaklaşık 39 milyon dolarla gişenin zirvesine yerleşti.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2604OKUMA

Kingsman: Altın Çember‘in gösterime girmesiyle Box Office ABD’de zirve de değişmiş oldu. 2014 yılında 36,2 milyon dolarla açılışını gerçekleştiren Kingsman: Gizli Servis’e paralel bir açılış performansı ortaya koyan ikinci film, ABD’de vizyondaki ilk üç gününde tahmini 39 milyon dolar hasılat elde etti. Kuzey Amerika dışında da 61,25 milyon dolar hasılat elde eden film, global olarak vizyondaki ilk üç gününde 100 milyonu aşmış oldu.

Kingsman: Altın Çember Fragman

 

Son iki hafta sonunun gişe lideri “O”, arkasına aldığı rüzgarı üçüncü hafta sonunda da belli ölçüde devam ettirdi. Hafta sonunu yaklaşık 30 milyon dolar hasılatla ikinci sırada kapatan film, ABD’de şimdiye kadar 266 milyon, dünya genelinde ise 478 milyon hasılat elde ederek enflasyonun göz önüne alınmadığı sonuçlara göre tüm zamanların en çok hasılat yapan R-derecelendirmeli korku filmi olmayı başardı. Bu unvan daha önce, global olarak 441 milyon dolara ulaşmış olan The Exorcist’indi. Tabii, The Exorcist’in 1973 yılında sahip olduğu bu miktara enflasyon uygulandığında çok ayrı bir sonuç çıktığını belirtmek gerekiyor.

Hafta sonunun bir diğer yeni filmi, LEGO serisinin üçüncü filmi Lego Ninjago Filmi tahminlerin biraz altında kalarak 21,25 milyonla açılışını gerçekleştirdi. Vizyondaki ikinci hafta sonunu 6,25 milyon ile geride bırakan Suikastçı listede dördüncü sırada yer alırken, Home Again 3,3 milyonla Box Office ABD’nin beşinci sırasında yer almış oldu.

ABD Box Office hafta sonu açıklandı!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film k

2027

Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

3339

ABD Box Office: İnanılmaz Aile zirveye yerleşti!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta süper kahramanlara emanet. Listede bu hafta 3

3273

Han Solo, açılışını $83,3 milyonla gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi

Star Wars evreninde geçen ikinci spin-off film Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, vizyondaki ilk üç gününde beklentilerin altında kalarak $83,3 milyon hasılat elde etti.

2268