Yeşim Ustaoğlu Filmi Olan Tereddüt’e Batum’dan Ödül!

Yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun filmi Tereddüt Batum Uluslararası Arthouse Film Festivali’nde iki ödül kazandı.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2877OKUMA

Yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun ulusal ve uluslararası alanda eleştirmenlerden büyük övgü alan son filmi Tereddüt, bu yıl 12’ncisi gerçekleşen ve dün sona eren Batum Uluslararası Arthouse Film Festivali’nden iki ödülün sahibi oldu.

Jüri başkanlığını İranlı yönetmen Mohsen Makhmalbaf’ın yaptığı uluslararası yarışma bölümünde “En İyi Yönetmen Ödülü” Yeşim Ustaoğlu’na, “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” de Ecem Uzun’a verildi.

İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışması’nda En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Müzik Ödülü’nü kazanan “Tereddüt”, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nden FIPRESCI Ödülü ile Genç Cadı Ödülü’nü, Bilkent Sinefest’ten En İyi Yönetmen Ödülü’nü, Sofya Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’nü, Uluslararası Kerala Film Festivali’nden En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini, Uluslararası Hayfa Film Festivali’nden de Jüri Özel Ödülü’nü almıştı.

“Tereddüt” videogeçtimiz yıl Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması’ndan ise “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu”, Ulusal Yarışma bölümünden de “Film-Yön Derneği En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” dallarından ödüllerle dönmüştü.

Tereddüt Fragman

 

Tereddüt Konusu

“Hayatları aynı ama bambaşka iki genç kadının; Şehnaz ve Elmas’ın yolları soğuk ve fırtınalı bir gecenin sabahında kesişir ve bu, uzun, zorlu bir hesaplaşmanın başlangıcı olur.”

 

Tereddüt Filmi Ödüle Doymuyor

Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği Tereddüt filmi ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödül almaya devam ediyor.

3472

11. Uluslararası Sela Kadın Filmleri Festivali Başladı

Fas'ta, Türkiye'nin onur konuğu olduğu "11. Uluslararası Sela Kadın Filmleri Festivali" başladı.

2863

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu hafta vizyona giren filmler köşemizde yine karşınızdayız. Haftanın vizyon filmleri arasında yoğunluklu olarak komedi filmleri ve Türk yapımları dikkat çekiyor.

3563