ABD’nin en uzun soluklu dizisi Grey’s Anatomy 15. sezonuna başlıyor!

2005 yılında ABD’de yayın yapan ABC kanalında yayın hayatına başlayan Grey’s Anatomy 15. sezonu için onay aldı.

2005’ten itibaren ABC kanalında yayın hayatı sürdüren dizi, The Adventures of Ozzie and Harriett’e ait olan rekoru kırarak Amerika tarihinin en uzun soluklu dizisi olmayı başardı

Dizinin yıldız oyuncularından  Ellen Pompeo ile iki yıllık bir anlaşma imzalamış ve Jessica Capshaw ve Sarah Drew ikilisinin 14. sezonun ardından diziden ayrılacağı ortaya çıkmıştı. Bu iki oyuncunun diziden ayrılması dışında 15. sezon kadrosunda bir ayrılık olmayacağı bekleniyor.

ABC Entertainment Başkanı Channing Dungey , “Grey’s Anatomy kalbimde özel bir yeri var ve milyonlarca izleyici de aynı şekilde hissediyor. Başından itibaren bizimle beraber bu yolculuğa çıkan sadık hayranlarımıza teşekkürler. Grey Sloan Memorial’ın neşesini ve dramını keşfetmeye devam eden yeni nesil izleyiciler sayesinde her zamankinden daha güçlü” açıklamasında bulundu.

Hastane konulu dizi Grey’s Anatomy’nin oyuncu kadrosunda Pompeo, Justin Chambers, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Jesse Williams, Caterina Scorsone , Camilla Luddington , Kelly McCreary  ve Giacomo Gianniotti  gibi isimler yer alıyor.