Uzun Süredir Beklenen Alien: Covenant Fragmanı Yayınlandı

Bilim kurgu filmleri hayranlarının heyecanla beklediği Alien: Covenant fragmanı yayınlandı.

Bilim kurgu denince ilk akla gelen filmlerden biri de kuşkusu Alien yani Yaratık. 1979 senesindeki ilk filminden bu yana, David Fincher’dan James Cameron ve Jeanne-Pierre Jeunet’e kadar birçok farklı yönetmenin imzası ile beyaz perdede kendini göstermeyi sürdüren seri, Alien: Covenant filmiyle yeniden hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor.

19 Mayıs 2017 tarihinde vizyona gireceği belirtilen filmin beklenen fragmanı dün itibari ile yayınlandı. Alien: Covenant fragmanı temposu hiç düşmeyen bir gerilim ve maceranın habercisi niteliğinde. Midesi sağlam olanların izlemesi gereken fragman, dünya dışı bir gezegenden gelen Xenomorphs’un kanlı ve ürkütücü yeniden doğumuna ve Covenant mürettabatına musallat oluşuna şahit olmamıza neden oluyor.

20th Century Fox tarafından izleyici ile buluşacak olan Alien: Covenant filminin yönetmenliğini serinin ilk filmi olan Alien’ın (1979) ve son filmi olan Prometheus’un (2012) da yönetmenliğini gerçekleştiren Ridley Scott üstleniyor. Filmin senaristleri arasında ise Heroes, Gotham ve Smallville gibi başarılı serilerin de senaristliğini yapan Michael Green ile Uzay Yolu: Nemesis, Son Samuray ve Sweeney Todd: Fleet Sokağı’nın Şeytan Berberi filmlerinin senaristliğini yapan John Logan bulunuyor.

Oyuncu kadrosunda Katherine Waterson, Noomi Rapace, James Franco, Michael Fassbender, Danny McBride, Billy Crudup ve Demian Bichir gibi isimler bulunan Alien: Covenant filminin konusu ise şöyle:

Covenent adlı koloni gemisinin mürettabatı yalnızca insansı robot, Sentetik David’in yaşadığını düşündüğü, keşfedilmemiş ve ıssız bir cennet olarak gördüğü yeni bir gezegene doğru yola çıkar. Ayak bastıkları gezegenin düşündükleri kadar ıssız olmadığını kısa bir süre sonra anlayacak olan mürettebatı talihsiz kurbanlarının içine Xenomorphs bırakan facehugger’lar (yüze sarılanlar) ve daha birçok tehlike beklemektedir.

2012’de yayınlanan Prometheus filminin on sene sonrasını anlatan ve Prometheus ile start alan üçlemenin ikinci yapımı olan Alien: Covenant hakkında sizin düşünceleriniz neler? Alien: Covenant fragmanı beklentilerinizi karşıladı mı?

Yeni Alien Filmi Gösterimde

Prometheus’un 10 yıl sonrasını anlatacak olan Alien: Covenant bugün gösterime girdi!

7046

Alien: Covenant’a Geri Sayım Sürüyor

Ridley Scott'ın yönettiği Alien: Covenant filminden iki yeni kısa tanıtım videosu daha geldi.

15523

Alien’dan Yeni Poster

Alien: Covenant filminden tanıtım posterleri ve fragmanları gelmeye devam ediyor.

15005

Alien’ın TV Fragmanları Yayınlandı

Ridley Scott'ın efsane serisinden, Alien: Covenant filminden yeni TV fragmanları yayınlandı.

24854