Onlar Bizi Çok Üzdü: 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü

2016 senesi genel olarak kaliteli yapımların ekranda arz-ı endam etmesi ve sevilen dizilerin heyecan verici maceralarla ekrana dönmesi sebebiyle TV dünyası açısından güzel bir sene oldu. Tüm bu pozitif gelişmelerin yanında, sevilen birçok dizide yaşanan beklenmedik karakter ölümleri izleyiciyi hüzüne boğdu. Sizler için hazırladığımız 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü listesi karşınızda. 1. Hodor (Game of The Thrones) Milyonlarca izleyiciyi […]

2016 senesi genel olarak kaliteli yapımların ekranda arz-ı endam etmesi ve sevilen dizilerin heyecan verici maceralarla ekrana dönmesi sebebiyle TV dünyası açısından güzel bir sene oldu. Tüm bu pozitif gelişmelerin yanında, sevilen birçok dizide yaşanan beklenmedik karakter ölümleri izleyiciyi hüzüne boğdu. Sizler için hazırladığımız 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü listesi karşınızda.

1. Hodor (Game of The Thrones)

Milyonlarca izleyiciyi ekran başına kitleyen TV efsanesi Game of Thrones‘ta ölüm olmazsa olmazlardan. Ama bazı karakterlerin kaybı diğerlerine göre daha fazla acı verebiliyor. Tek bir kapıyı tutabilmek için yıllarını veren ve taht oyunları ile dolu bir dünyada bu oyunlara hiç kalkışmayan Hodor’un ölümü de işte bu acısı bir türlü dinmeyen TV ölümleri arasında başı çekiyor. İri cüssesine rağmen serçe gibi narin bir kalbi olan Hodor’un ölümünün 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü listesinin zirvesinde bulunması pek de sürpriz değil. Seni hiç unutmayacağız Hodor; sen huzur içinde uyu, biz kapıyı senin için tutarız.

**Hodor’un ölüm sahnesi, listemizin bir numarası olması şerefine yukarıdaki videoda yer almaktadır.

2Lexa (The 100)

TV dünyasının en güçlü ve en korkusuz kadın karakterlerinden biri de şüphesiz The 100’ün kumandanı Lexa idi. Gökyüzü insanları ve yeryüzü insanları arasındaki barış için oldukça önemli adımlar atan ve sonucunda düşman kazandığı bu barış süreci için birçok fedakarlık yapan Lexa’nın ölümü, çoğu The 100 hayranını da hüzüne boğdu. Clarke ile olan ilişkisini tam bir sonraki aşamaya taşımışken kör bir kurşunun hedefi olan Lexa’nın sevdiğinin gözlerine baka baka, yavaş yavaş ölüşünü izlemek gerçekten de güçtü. Bellamy ve Clarke ilişkisi destekçilerini dahi üzen kaybının 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü listemizin zirve ortağı olması şaşırtıcı olmasa gerek. Hoşça kal Heda, hoşça kal Leksa kom Trikru!

3. Glenn Rhee (The Walking Dead)

Ölümün kol gezdiği bir yapım da şüphesiz The Walking Dead. Zombiler olur da ölüm olmaz mı? Her ne kadar serinin temel alındığı Ronert Kirkman çizgi romanında, Negan’ın elindeki beyzbol sopasıyla ölen talihsiz karakterin Glenn olduğu bilinse de, Glenn’in ölümü hayranlarını yine de yasa boğdu. Saviors grubunun sadist liderinin “Ya şundadır ya bunda” oyununda seçip öldürdüğü Glenn’in son sözleri de gözyaşı seviyesinin iyice artmasına sebep olan bir diğer etkendi: “Maggie, seni bulacağım!”

4. Poussey Washington (The Orange Is The New Black)

İşte bu senenin bir diğer beklenmeyen karakter ölümü ve 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü listesinin üç numarası ile karşı karşıyayız. Netflix’in hit serisi The Orange Is The New Black‘in şüphesiz en sevilen karakterlerindendi Poussey. Kısacık saçları, hınzır ve dobra tavırlarıyla izleyenlerin beğenisini toplayan karakterin ölümü elbette dizi hayranlarını oldukça üzdü. Hapishanedeki barışçıl bir protestoda çıkan arbedede gardiyanlardan biri tarafından yanlışlıkla öldürülen Poussey’i ne hapishanedekilerin ne de OINB hayranlarının unutması zor gibi görünüyor.

5. Laurance Lance (Arrow)

The Black Canary (Siyah Kanarya) adı ile de bilinen Laurance Lance’in Damian Dhark tarafından Oliver’in yeşil oklarından biriyle öldürülmesinden etkilenmemek mümkün mü? Her ne kadar hastaneye yetiştirilip ameliyatı atlatsa da, Oliver ile özel bir an paylaştıktan sonra hastane odasında son nefesini veren Laurance Lance de bu senenin unutulması zor karakter ölümleri arasında yerini alıyor.

6. Root (Person of Interest)

Hayranları yasa sokan bir diğer TV ölümü de kuşkusuz Person of Interest‘in sıkı kızı Root’un ölümüydü. Tam Shaw ile buluştular, artık mutlu olacaklar derken (POI’de mutlu olmak gerçek pek de mümkün değil) Root, Finch ve Makine’yi korumak için çıktığı macerada beklenmedik bir şekilde düşman tarafından vurulup öldürüldü. Son bölümde Makine’nin sesi olarak Root’un sesini seçmesi ise POI hayranlarını bir kez daha gözyaşlarına boğdu.

7. Wes Gibbins (How To Get Away With Murder)

Son yılların popüler suç dizisi How To Get Away With Murder beklenmedik bir ölümle izleyicisine tokat atmayı başardı. Sorgu yargıcının açtığı örtünün altında yatan yanmış cesedin Annalise Keating’in hukuk öğrencilerinden Wes Gibbins’e ait olduğunun ortaya çıkması seyirciler için büyük bir sürpriz oldu. Flashback’ler ile 3. sezon boyunca arz-ı endam edecek olan Wes’in kim tarafından ve ne sebeple katledildiğini zaman gösterecek.

8. Angus Mhor (The Outlander)

Sevilen dizi The Outlander da beklenmedik bir ölümle izleyicisini üzen yapımlar arasında bulunuyor. Hayranların en sevdiği karakterlerden olan Angus’un Prestonpas Savaşı’nda aldığı yara sonucu ölmesi birçok izleyeni şok etti. İç kanama sonucu, yavaş yavaş ölen karakterin kaybını bu kadar şaşırtıcı kılan şey ise, dizinin 2. sezonunun temel alındığı Dragonfly in Amber romanında savaş yarası alıp ölenin Angus değil, Rupert olarak belirtilmesi! Ters köşe bu olsa gerek!

9. Barb Holland (Stranger Things)

Netflix’in yeni dizisi Stranger Things‘in bu kadar çok tutacağını belki de çoğu kişi tahmin edememişti. Popülerliğinin yanı sıra, Golden Globe adaylıkları ile de sürpriz yapan Stranger Things beklenmedik bir TV ölümüne de imzasını attı. Nancy Wheeler’ın en yakın arkadaşı olan ve kısa süre içinde dizinin en sevilen karakterleri arasına giren Barb’ın ölümü şok etkisi yarattı. Nancy’i Steve’in düzenlediği ev partisine götüren ve partide bira açarken elini kesen Barb, kenarına oturduğu havuzun içine elindeki kanın damlaması sonucu havuzdaki canavar tarafından suya çekilip son nefesini verdi. Cidden sevimsiz ve şok edici bir ölüm, değil mi?

10. Jodi (Mom)

Son yılların sevilen sit-com’larından olan Mom, 3. sezonda yine komedi türü hayranlarını şaşırttı ve oldukça duygusal bir TV ölümünün mimarı oldu. 3. sezonda diziye dahil olan, baş karakter Christy tarafından tedavisi desteklenen eski uyuşturucu bağımlısı Jodi’nin talihsiz bir şekilde aşırı dozdan ölmesine üzülmemek gerçekten de elde değildi. Kısa süre içinde dizi sevenlerinin kalbinde taht kurmayı başaran Jodi’nin ölümünün en talihsiz yanlarından biri de; genç kadının sonunda uyuşturucuyu bırakmış olmasına rağmen, uyuşturucu bağımlısı yeni erkek arkadaşı yüzünden hayatına maal olan altın vuruşu yapmaya itilmesiydi.

11. Richard Gilmore (Gilmore Girls: A Year In The Life)

Gilmore Girls‘in sevilen karakterlerinden Richard’ın ölümü birçok yönden oldukça hazindi. Ölümü en hazin kılan nokta ise, Richard’ı canlandıran aktör Edward Hermann’ın 2014 senesinde gerçekten de hayata gözlerini yummuş olmasıydı. Yıllar sonra izleyicisi ile yeniden buluşan Gilmore Girls’in kış bölümünde bu yara yeniden açıldı ve Richard’ın ölümü vesilesiyle Edward Hermann’a da bir nevi veda edilmiş olundu.

12. Robin Hood (Once Upon A Time)

Masal kahramanlarının tekrar hayat bulmasını mümkün kılan Once Upon A Time, sevilen karakter Robin Hood’un ölümüyle izleyicilerini hüsrana uğrattı. Özellikle, Robin Hood ve Regina ilişkisini destekleyen izleyenleri yıkan bu ölüm, uzun süre oldukça konuşuldu. Regina’yı Hades’in kristalinden korumak için kendini feda eden Robin’in ölümünü bu kadar kötü yapan şey, kristalin birinin varlığını tamamen silme gücüne sahip olmasıydı. Bu da hayranların Regina’nın büyü ile Robin’i hayata döndürmesi ümitlerini sona erdiriyordu.

Sekizbucuk.com olarak, sizler için hazırladığımız 2016’nın En Üzücü 12 TV Ölümü listemiz hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizin listenizin zirvesinde hangi karakter ölümü yer alıyor?

Game Of Thrones’dan 8. sezon fragmanı geldi

Son yılların en çok izlenen ve en çok beklenen dizi Game Of Thrones'dan yeni sezon fragmanı geldi. 

7130

‘Game of Thrones’tan sürpriz son! Herkes çok şaşıracak

Game of Thrones’un merakla beklenen finali bu kez başrollerden Sophie Turner’ın gündemindeydi. Dizide sekiz sezondur Sansa Stark karakterine hayat veren Turner, büyük finalin izleyiciyi ikiye böleceği

2482

Peter Dinklage’den duygusal mesaj!

Game of Thrones’un başrol oyuncularından Peter Dinklage, ‘Game of Thrones’ vedasıyla ilgili duygularını paylaştı

3714

George R. R. Martin ‘Game of Thrones’un bitmesini istemiyor

HBO’nun hit dizisi Game of Thrones, sekiz sezonun ardından final yapmaya hazırlanırken dizinin yaratıcısı George R. R. Martin’den yeni açıklamalar geldi.

2597