Amazon ‘The Peripheral’ romanını uyarlıyor

Çok satan yazar Willian Gibson’ın bilimkurgu romanı The Peripheral, Amazon tarafından ekrana uyarlanıyor.

The Peripheral romanı dönem olarak yakın gelecekte geçiyor ve Amerika’nın kırsalındaki bir kasabada yaşayan Flynne Fisher’ı takip ediyor. İnsanların uyuşturucu ticaretiyle geçinmeye çalıştığı bu yerde Flynne Fisher bu yolu seçmez ve 3D baskı mağazasında çalışır. Asıl uğraşı ise çevrimiçi oyunlar oynamaktır. Flynne bir gün bambaşka bir gerçekliğe geçiş sağlayan gizli bir bağlantıyı keşfettiğinde karanlık geleceğine de adım atmış olur.

Scott B. Smith’in senaryosunu kaleme aldığı dizinin yürütücü yapımcı koltuğunda Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un yanı sıra Vincenzo Natali, Steven Hoban ve Athena Wickham gibi isimler var.

The Peripheral’ın prodüksiyonu Kilter Films, Warner Bros. Television ve Amazon Stüdyoları iş birliğiyle yürütülüyor.

Game of Thrones benzeri büyük prodüksiyonlar üretmeye yönelen Amazon, geçtiğimiz aylarda son yılların en ses getiren anlaşmasına imza atarak Yüzüklerin Efendisi serisinin yayın haklarını satın almış ve dizinin ön hazırlıklarına başlamıştı.

Amazon, Salma Hayek’in dizisine göz dikti!

Paul Feig’in yürütücü yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği, başrolünde ise ünlü Meksikalı aktris Salma Hayek’in yer aldığı komedi dizisi, Amazon’un yakın takibine girdi.

1425

Amazon Komedi Dizilerini İptal Etmeye Karar Verdi

Amazon üç yeni komedi dizisinin iptaline karar verdi.

1894

“Yüzüklerin Efendisi” Efsanesi Dizi Oluyor

Yüzüklerin Efendisi'nin dizi haklarını Amazon kaptı.

1656