Apple Dizi Dünyasına El Atıyor

Geçtiğimiz haftalarda Steven Spielberg’in antoloji serisi Amazing Stories’in Apple ile ekranlara döneceği açıklanmıştı. Şimdiyse sırada başrollerinde Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon gibi iki önemli Hollywood yıldızının olduğu bir dram dizisi var.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2541OKUMA
Jennifer-Aniston-Reese-Witherspoon

İsmi henüz belli olmayan ve ne zaman başlayacağı net olarak açıklanmayan dizinin iki sezonu için anlaşma gerçekleştirildi. Dizinin senaristi ve yapımcısı ise House of Cards’ın da yapımcısı olan Jay Carson olacak. Aniston ve Witherspoon da aynı zamanda dizinin yönetici yapımcıları olacaklar.

Reese-Witherspoon

Jennifer Aniston, Friends dizisiyle popülerliğinin temellerini atmıştı ve Witherspoon da Friends’e konuk oyuncu olarak katılmış ve Aniston’ın kız kardeşine hayat vermişti.

jennifer-aniston

Apple, geçtiğimiz yıl orijinal senaryoya sahip ve girişimciler için bir yarışma olan Planet of the Apps programı ile Carpool Karaoke programının tanıtımını gerçekleştirirken. Carpool Karaoke, komedyen James Corden’ın programında ortaya çıkmış ve çok sevilmişti. Apple da bunun üzerine programın yayın haklarını satın alarak yıldızlarla dolu ilk sezonu yayınlamaya başlamıştı.

Yeni içerikleriyle Apple’ın Netflix, Hulu ya da HBO gibi servislere yetişip yetişemeyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Spielberg İmzalı ‘Amazing Stories’ Apple Tarafından Uyarlanıyor

Bir süredir gündemde olan söylentiler kesinlik kazandı. Spielberg’in Amblin Television şirketine ait kült bilimkurgu serisi Amazing Stories, Apple tarafından yeniden ekrana uyarlanıyor.

1985-87 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan orijinal seri iki sezon sürmüş ve toplam 12 dalda Emmy ödülüne aday gösterilip bunlardan beşini kazanmayı başarmıştı. Spielberg ise dizinin ortak yaratıcısı olmanın yanı sıra ilk sezonun iki bölümünde yönetmen koltuğuna geçmişti.

Amazing-Stroies

Apple, Amblin Television ve Universal TV arasında yapılan anlaşmaya göre dizinin ilk on bölümünün çalışmalarına başlanırken yürütücü yapımcılık tarafında Bryan Fuller’a Darryl Frank ve Justin Falvey eşlik edecek. Dizinin prömiyer tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Amazing Stories, rekabetin günden güne kızıştığı dizi piyasasına sağlam bir giriş yapmak istediği bilinen Apple’ın bu yolda attığı önemli adımlardan biri olarak göze çarpıyor. Apple’ın uzun zaman önce dizi için teklif verdiği bilinirken harekete geçtiği diğer projeler arasında, sonunda Netflix’e yar olan One Flew Over the Cuckoo’s Nest’in devam projesi “Ratched” ile Reese Witherspoon ve Jennifer Aniston ikilisinin yer aldığı sabah şovu dizisi de var.

Teknoloji Devi Apple İlk Bilim Kurgu Dizisiyle İddialı Başlangıç Yapacak

Teknoloji devi Apple için "See" adlı yeni bir bilim kurgu konsepti üzerinde çalışıyor.

3080