2017’de Vizyona Giren IMBb 7+ Filmler

Yabancı film izlemek istiyorsanız, 2017'de vizyona giren film listemize göz atabilirsiniz. İşte 2017'de Vizyona Giren IMBb 7+ Filmler...

  • 31PAYLAŞIM
  • 5047OKUMA

” Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı” 2017 IMDb: 8.4

Denis Villeneuve’ın yönettiği “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı”nın Başrollerinde Ryan Gosling (The Big Short) ve ilk filmdeki Rick Deckard rolünü tekrar canlandıran Harrison Ford (Star Wars) yer alıyor. Hampton Fancher (orijinal filmin ortak yazarı) ve Michael Green bu filmin senaryosunu, Francher ve Ridley Scott’ın orijinal senaryo fikrine dayanarak yazdılar. Hikaye, ilk filmin geçtiği 1982 yılından 30 yıl sonrasında geçiyor.

İlk filmin olaylarının üstünden 30 yıldan fazla zaman geçmişken, Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan Memur K (Ryan Gosling) insanlığı büyük kargaşaya sürükleyecek, hatta sonunu bile getirebilecek bir sırrı ortaya çıkar. Bir felaketi önleyebilmesi için eski ödül avcısı Rick Deckard’ı (Harrison Ford) bulup ondan bazı sorularına yanıt alması şart olur.

Blade Runner 2049 Fragman için tıklayın

“Dunkirk” 2017 IMDb: 8.3

“Dunkirk” yüz binlerce İngiliz ve Müttefik askerlerinin, düşman kuvvetleri tarafından çevrilmesiyle başlıyor. Sahilde, denize arkaları dönük bir şekilde tuzağa düşürülen askerler, düşmanları tarafından etrafları kuşatılarak kurtulması imkânsız bir durumla yüzleşiyorlar. 2. Dünya Savaşı’nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi’ni karadan, havadan ve denizden farklı bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor.

Sinema dünyasının dahi yönetmeni Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Tom Hardy, Kenneth Branagh, Mark Rylance gibi isimler yer alıyor.

” Baby Driver” (Tam Gaz) 2017 IMDb: 7.8

Aksiyon türündeki filmin yönetmen koltuğunda Edgar Wright oturuyor. Hırsızlık çetelerinin suç mahalinden kaçışını sağlayan yetenekli genç bir sürücü olan Baby (Ansel Elgort), yaptığı işte en iyi olabilmek için kişisel “şarkı listesi”nden güç alıyor. Rüyalarının kızına (Lily James) rastladığında ise, suç batağındaki hayatından temiz bir kaçış için bir fırsat görür. Ancak onu bu işlere zorlayan ve de tehdit eden suçlu patronundan (Kevin Spacey), aşk ve özgürlüğe kaçabilmesi için müzikle de yüzleşmesi gerekecek.

“Get Out” (Kapan) 2017 IMDb: 7.7

Korku türündeki “Kapan” filminin konusu; Chris başlangıçta ailenin aşırı uyumlu davranışlarını kızlarının farklı ırktan biriyle olan ilişkisiyle başa çıkmak için endişeli çabalar olarak yorumlar. Ama hafta sonu ilerlerken giderek daha da rahatsız edici bir hal alan bir dizi olay, Chris’i aklının ucuna bile gelmeyecek bir gerçeğe götüyor.

Jordan Peele’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde Catherine Keener, Daniel Kaluuya, Allison Williams oyuncu kadrosunda yer alıyor.

“Good Time” (Soygun) 2017 IMDb: 7.5

Connie ve Nick isimli iki kardeştir. Bir banka soyarlar fakat Nick yakalanıyor ve koşulların çok zorlu olduğu bir hapishaneye düşüyor. Kardeşini kurtarmak için her yolu denemeye kararlı olan Connie, arkadaşı Corey’nin yardımına başvuruyor. Kefaret parasını bulmak için gittikleri tefecide işler daha da karışmaya başlıyor. Connie kendisini bitmek bilmeyen bir gecede, kardeşini hapishaneden kaçırmaya çalıştığı, zamana karşı bir kovalamacanın ortasında buluyor.

Filmin yönetmenliğini Josh Safdie ve Benn Safdie üstleniyor. Oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise Jennifer Jason Leigh, Barkhad Abdi, Robert Pattinson.

“War for the Planet of the Apes” (Maymunlar Cehennemi: Savaş) 2017 IMDb: 7.6

War for the Planet of the Apes filminde Sezar ve onun takipçileri insanlarla acımasız bir savaşta karşı karşıya gelirler. Fakat tüm inancına ve hırsına rağmen Sezar’ın ordusu büyük kayıplar verir. Kendisini ordusuna ve halkına karşı sorumlu hisseden Sezar, Colonel ile birebirde yüzleşmek için yola koyulur. Şimdi iki ırkın da geleceğinin kaderi bu yüzleşmeye bağlıdır.

2011 yılında Rise of the Planet Apes filmiyle yeniden başlatılan seriye, 2014 yılında vizyona giren Dawn of the Planet of the Apes filmiyle devam edilmişti. Filmin senaryo ve yönetmenliğini bir kez daha Matt Reeves üstlenirken, senaryoda ona ikinci filmden Mark Bomback eşlik ediyor. Kadroda yer alan başlıca isimlerse Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn, Terry Notary ve Karin Konoval.

“Split” (Parçalanmis) 2016 IMDb: 7.3

Gerilim türündeki Parçalanmış filminin yönetmenliğini M. Night Shyamalan üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Betty Buckley, James McAvoy, Anya Taylor-Joy,Haley Lu Richardson yer alıyor. Kevin (James McAvoy), güvenilir psikiyatrı Dr. Fletcher’a göre (Betty Buckley) kanıtlanmış 23 kişiliğe sahip biri olsa da geride, hala yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği vardır. Casey (Anna Taylor-Joy, The Witch) tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatıyor.

“Barry Seal: Kaçakçı” 2017 IMDb: 7.2

Barry Seal: Kaçakçı

Universal Pictures’ın Barry Seal:Kaçakçı filminde Tom Cruise, Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow) filminde birlikte çalıştığı direktör Doug Liman (Geçmişi Olmayan Adam, Bay ve Bayan Smith) ile tekrar bir araya geliyor. Barry Seal adındaki dolandırıcı pilotun şaşırtıcı ve gerçek macerasını anlatan film, Seal’in Amerika tarihindeki en büyük gizli operasyonu yürütmesi için CIA tarafından işe alınmasını konu alıyor.

Gişede haftanın birincisi Göktaşı oldu!

Geçtiğimiz Cuma günü vizyona giren Göktaşı, 103 bin seyirciyle sinemalarda liderliği kaptı.

2643

İşte bu hafta vizyona giren filmler

Sinemalarda bu hafta 9 film vizyona girdi. İşte 28 Eylül'de vizyona giren filmler.

3014

Vizyonda bu hafta: 8 yeni film gösterimde! (24 Ağustos)

22 Ağustos'ta gösterime giren Adalet 2 ve İnanılmaz Aile 2 dahil olmak üzere hafta sonunda toplam sekiz yeni film seyirciyle buluşuyor.

2790

Bayramda hangi filmler vizyonda olacak?

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta (17 Ağustos) 4'ü yerli 9 film vizyona girecek

2702