“Avengers” haftasonu rekor kırdı! 2 günde 250 milyon dolar!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu.

ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta el değiştirdi. Başarılı korku filmi “Sessiz Bir Yer” zirveyi yeni sahibine devrederken, listede tek bir yeni film kendine yer bulabildi.

Bu haftanın gişe lideri tahmin edildiği üzere Avengers: Sonsuzluk Savaşı oldu. 60’tan fazla Marvel kahramanını bir araya toplayan ve fantastik macerayı uzayın bilinmeyen galaksilerinden teknoloji harikası Wakanda’ya kadar yayan devam halkası açılışını 250 milyon dolar ile yaptı. Dünya çapında en iyi açılışı elde eden film, daha ilk haftasından toplamda 630 milyon dolar kazanmayı başardı. Filmin henüz, en geniş ikinci film marketi olan Çin’de vizyona girmediğini de hatırlatalım. Listenin 2. filmi hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen bir ailenin korku dolu mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer oldu. Emily Blunt ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski’nin başrollerini paylaştığı korku filmi 4. hafta sonu kapanışını 10,6 milyon dolar ile yaparak bütçesini 9’a katlamaya çok yaklaştı. Listenin 3. sırasını alan yapım, listenin komedi filmlerinden biri oldu. Amerika’nın sevilen kadın komedyenlerinden Amy Schumer’a özgüven dopingi yapan komedi I Feel Pretty, 2. hafta sonu kapanışını 8,1 milyon dolar ile yaptı. 32 milyon dolar bütçeli filmin kendini çıkarmak için yalnızca 2 milyon dolara ihtiyacı kaldı.

Listenin 4. sırasında yer bulan film ise fenomen bilgisayar oyunundan ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan Rampage: Büyük Yıkım oldu. Hollywood’un sevilen ismi Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock başrollü aksiyon filmi 3. hafta sonu kapanışını 7,1 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin tam ortasındaki film Marvel’ın yeni alametifarikası Black Panther oldu. Başarılı açılışının ardından rekordan rekora koşan yeni nesil süper kahraman filmi, 11. hafta sonunda 4,3 milyon dolar gişe yaptı. Wakanda’nın egzotik atmosferine taşınan süper kahraman macerası 688 milyon dolar gişesi ile  sinema tarininin en yüksek gişeye sahip 3. filmi konumunda… Listenin ikinci yarısını açan film, vizyondaki 2. haftasını kutlayan Super Troopers 2 oldu. 13.5 milyon dolar bütçeli komedi filmi 2. hafta sonu kapanışını 3,6 milyon dolar ile yaptı. Listenin 7. sırasında gelecek vadeden yıldızları bünyesinde toplayan bir yapım yer aldı. Düşük bütçeli gençlik korkusu Doğruluk mu Cesaret mi? 3. hafta sonu kapanışını 3,2 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 7. sırasında da vizyonun eğlenceli yapımlarından biri yer aldı. Amerikan komedisi “Blockers”, 4. hafta sonu kapanışını 2,9 milyon dolar ile yaparak bütçesini ikiye katlamayı başarmış oldu.

Listede 8. sırayı alan yapım usta yönetmen Steven Spielberg imzalı “Başlat Ready Player One” oldu. Sanal dünya ile gerçekliği harmanlayan bilim kurgu macerası 5. hafta sonu kapanışını 2,4 milyon dolar ile yaptı. Film beklentilerin bir hayli altında kalmış durumda… Listenin 9. sırasını ise hayatta kalma mücadelesi “Traffik” aldı. Rüya gibi bir tatili kabus gibi bir hayatta kalma savaşına dönüştüren film 2. hafta sonu kapanışını 1,6 milyon dolar ile yaptı. Listenin son sırasında ise Wes Anderson imzalı animasyon “Köpek Adası” yer aldı. Köpeğini bulabilmek için ıssız bir adaya sürüklenen bir çocuğun duygu yüklü hikayesi hafta sonunda 1,4 milyon dolar gişe elde etti.

 

Hafta Sonu Gişe Rakamları: 11 – 13 Mayıs 2018

Avengers: Sonsuzluk Savaşı, geçtiğimiz hafta sonundaki performansıyla Türkiye’de tüm zamanların en çok izlenen süper kahraman filmi oldu.

2384

“Avengers” yine zirvede!

ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmeyerek "Avengers: Infinity War"zirveyi elinde tuttu.

1575

Dünya genelinde $1 milyar hasılatı aşmayı başarmış filmler

Dünya genelinde gişede bariz bir hakimiyet kuran Avengers: Infinity War, geçtiğimiz günlerde $1 milyar sınırını aşarak bu yıl içerisinde Black Panther'dan sonra bu başarıya ulaşabilen ikinci film oldu

2146

Zirve Süper Kahramanların!

Türkiye gişe verilerine göre 27-29 Nisan hafta sonunda Box Office listesinde zirve değişikliği gerçekleşirken zirveyi Avengers: Sonsuzluk Savaşı zirveyi aldı.

1586