“Avengers” Rekor kırmaya devam ediyor!

ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmedi. Marvel'ın yeni alametifarikası "Avengers: Sonsuzluk Savaşı" zirveyi elinde tutarken, listede 3 yeni film kendine yer bulabildi.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD’de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişmedi. Marvel’ın yeni alametifarikası “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” zirveyi elinde tutarken, listede 3 yeni film kendine yer bulabildi.

Bu haftanın gişe lideri de tahmin edildiği üzere Avengers: Sonsuzluk Savaşı oldu. 60’tan fazla Marvel kahramanını bir araya toplayan ve fantastik macerayı uzayın bilinmeyen galaksilerinden teknoloji harikası Wakanda’ya kadar yayan devam halkası 2. hafta sonu kapanışını 112,4 milyon dolar ile yaptı. Dünya çapında en iyi açılış rekorunu elde etmiş olan film, 11 gün içinde de dünya çapında 1 milyar dolar kazanmayı başardı. Süper kahramanların resmi geçidi olan devam halkası, dünya çapında toplam 1,3 milyar dolar ile gelmiş geçmiş en yüksek gişeye ulaşan 9. film olan “Black Panther”i yenecek gibi görünüyor. Listenin 2. filmi vizyondaki ilk haftasını kutlayan Overboard oldu. Kült romantik komedinin rollerini değiştirerek beyaz perdeye taşıyan yeniden uyarlama, açılışını 14,7 milyon dolar ile yaparak beklentilerin üzerine çıkmayı başardı. “Korkunç Bir Film” serisinden tanıdığımız, Amerikan komedilerinin sevilen kadın yüzü Anna Faris filmin başrolünü üstleniyor. Listenin 3. sırasındaki film ise hayatta kalmak için seslerinden vazgeçen bir ailenin korku dolu mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer oldu. Emily Blunt ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski’nin başrollerini paylaştığı korku filmi 5. hafta sonu kapanışını 7,6 milyon dolar ile yaparak bütçesini 10’a katlamaya çok yaklaştı. Gişede yüksek geri dönüş elde eden film, bu yılın en karlı yapımlarından biri durumunda…

Listenin 4. sırasını alan yapım, listenin komedi filmlerinden biri oldu. Amerika’nın sevilen kadın komedyenlerinden Amy Schumer’a özgüven dopingi yapan komedi I Feel Pretty, 3. hafta sonu kapanışını 4,9 milyon dolar ile yaptı. 32 milyon dolar bütçeli film bu hafta sonu itibariyle kendi bütçesini çıkarmayı başardı. Listenin tam ortasında yer bulan film ise fenomen bilgisayar oyunundan ilham alınarak beyaz perdeye uyarlanan Rampage: Büyük Yıkım oldu. Hollywood’un sevilen ismi Dwayne Johnson, nam-ı diğer The Rock başrollü aksiyon filmi 4. hafta sonu kapanışını 4,6 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin ikinci yarısını vizyonun tazelerinden biri açtı. Oscar ödüllü oyuncu Charlize Theron’u modern zamanda anne olmanın zorluklarıyla yüz yüze getiren dramatik komedi filmi “Tully”, açılışını 3,1 milyon dolar ile yaptı. Listenin 7. sırasında da Marvel’ın izi var. Avengers’ın şehir maceralarından uzaklaşıp egzotik ormanlar içindeki gizli Wakanda’yla tanıştığımız “Black Panther” bu hafta sonunda 3,1 milyon dolar gişe elde etti. Başarılı açılışının ardından rekordan rekora koşan yeni nesil süper kahraman filmi, 693,1 milyon dolar gişesi ile Amerikan sinema tarininin en yüksek gişeye sahip 3. filmi konumunda…

Listenin 8. sırasında gelecek vadeden yıldızları bünyesinde toplayan bir yapım yer aldı. Düşük bütçeli gençlik korkusu “Doğruluk mu Cesaret mi?” 4. hafta sonu kapanışını 1,8 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 9. filmi, vizyondaki 3. haftasını kutlayan “Super Troopers 2” oldu. 13.5 milyon dolar bütçeli komedi filmi hafta sonu kapanışını 1,8 milyon dolar ile yaptı. Listenin son sırasında ise David Tennant’ı tehlikeli bir katile dönüştüren “Bad Samaritan” yer aldı. Beklentilerin altında kalan film, açılışını 1,7 milyon dolar ile gerçekleştirdi.