Ayla Filmi Gişenin Zirvesinde

Box Office Türkiye rakamları açıkladı ve Ayla gişenin zirvesine yerleşti.

  • 31PAYLAŞIM
  • 5079OKUMA

Türkiye’nin Oscar aday adayı Ayla filmi vizyona girdiği ilk hafta 1,1 milyon seyirciyle rekor kırdı. Gişenin zirvesinde ilk sırada yer aldı.

Ekim ayı hafta sonu toplam seyirci rekorunun kırıldığı hafta sonunda Box Office Türkiye‘nin zirvesine Ayla filmi yerleşirken diğer filmler sırasıyla Thor: Ragnarok ve Yol Arkadaşım oldular.

Üç iddialı filmin aynı hafta sonu gösterime girmesi Ekim ayı rekorunu da beraberinde getirdi. 27-29 Ekim tarihleri arasında 1,1 milyon seyircinin sinema salonlarını doldurmasıyla Ekim ayı hafta sonu seyirci rekoru da kırılmış oldu. Böylelikle Ekim ayları içerisinde bir hafta sonunda bir milyon seyirci barajı da ilk defa aşılmış oldu.

Box Office Türkiye lideri Ayla filmi vizyondaki ilk üç gününde 312.135 biletli seyirci tarafından izlendi ve hem yılın en iyi altıncı açılışına imza attı hem de Ekim ayları içerisinde en iyi beşinci açılış olarak kayıtlara geçti.

Hafta sonu gösterime giren diğer filmler, Thor: Ragnarok ile Yol Arkadaşım, zirveyi yakından takip eden filmler oldular. Thor: Ragnorak, 280.571 seyirciyle ulaşarak ikinci sırada yerini aldı. Böylelikle Marvel Sinematik Evreni’ne dahil yapımlar arasında en iyi üçüncü açılışı gerçekleştirmiş oldu.

BKM yapımı Yol Arkadaşım ise 239.557 seyirciyle Box Office Türkiye‘ye üçüncü sıradan giriş yaptı.

Vizyondaki ikinci hafta sonlarını geride bırakan Damat Takımı ve Bölük filmleri, hafta sonunu Box Office Türkiye‘de sırasıyla dördüncü ve beşinci sıralarda kapattılar.

ABD Box Office’te zirve Meg: Derindeki Dehşet’in!

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu. ABD'de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir yapımın olurken, listede 3 yeni film

3070

Otel Transilvanya $44 milyonla Box Office ABD’de zirveyi kaptı!

Haftasonu ABD Box Office verilerine göre Otel Transilvanya $44 milyonla birinci sıraya yerleşti.

3556

Haftanın gişe verileri belli oldu

 Bu hafta sonu sinema salonlarında en çok hangi filmler izlendi? 1-3 Haziran gişe verileri...

2478

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Bu haftaki sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4095