Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

  • 24PAYLAŞIM
  • 3962OKUMA

Bu gece evde izleyebileceğiniz korku filmleri ile Cadılar Bayramı ruhunu derinlemesine hissedebilirsiniz.

Hush

İşitme engelli bir kadın gözlerden uzak, ormanın içerisinde ıssız bir hayat sürer. Ancak o gece tek başına değildir, psikopat bir seri katil tarafından izlenmeye başlar ve olaylar başlar. Cadılar Bayramı’nın hakkını verecek olan bu korku filmi, Kate Siegel’in profesyonel oyunculuğu ile size tam bir korku-gerilim gecesi yaşatacak.

hush 2016

Hush 2016 IMDb: 6.6

Last Shift

Filmin başı biraz durağan geçse de son sahnelerinde epey ürkeceğinizi garanti ediyoruz. Polis memuru Jessica Loren karakolda, özel bir ekibin biyolojik tehlike arz eden atıkları almasını beklerken Jessica’nın bilmediği bir şey vardır. Eski bir tarikat lideri olan John Michael Paymon ve iki müridi, iki yıl önce bu karakolda intihar etmişler ve lanetleri hala devam etmektedir. Jessica ise bu kötü varlıkların ne kadar tehlikeli ve acımasız olabileceğini görmek üzeredir.

Last Shift

Last Shift IMDb: 5.7

It Comes At Night

Cadılar Bayramı gecesine 2017 yapım bir psikolojik gerilim filmi eşlik etmesini istersen, bu film tam sana göre. Günümüz dünyasının farklı bir evresinde geçen filmde Paul, ıssız bir bölgede sahibi olmayan bir malikanede hanımı ve çocuklarıyla kendilerine has bir düzenle yaşayan özverili bir baba. Doğal yollardan gelemeyen karanlık bir tehdit karşısında küçük bir evde kıstırılan ailenin genç bir misafir konuk etmesiyle işler çığırından çıkıyor ve misafirin içindeki canavarın uyanmasına zaman tanınıyor. Yardıma muhtaç talihsiz babanın imdadına kim yetişecek. merak konusu. Filmin başrollerini Joel Edgerton, Riley Keough, Christopher Abbott, Kelvin Harrison Jr. ve Carmen Ejogo paylaşıyor.

It Comes At Night

It Comes At Night IMDb: 6.2

Scream

Cadılar Bayramı’nda izlenilecek korku filmlerini listeliyorsak, Scream filmini listeye koymadan yapamazdık. Unutulmaz filmler arasında Scream (1996) filminin konusunda maskeli bir psikopat katilin üniversitede öğrenci olan bir grup genci tek tek öldürmesi ve gençlerin bu katilden canları pahasına kaçmaları anlatılıyor. Drew Barrymore’la bir kez daha neden tanımadığımız insanlarla konuşmamamız gerektiğinin önemini anlıyoruz.

Scream

Scream IMDb: 7.2

Halloween

Cadılar Bayramı gecesini ismi ile aynı olan bir film ile taçlandırabilirsin. Günümüz korku sinemasının şablonlarını oluşturmuş bir klasik Halloween. Senaryo ve müzik ile de bizzat ilgilenen yönetmen John Carpenter’ın damgasını taşıyan film, mahalleye dehşet saçan sapık ve ona yem olmaktan kurtulma çabası içindeki genç kız arasındaki kedi-fare oyununu anlatıyor.

Halloween

Halloween IMDb: 7.8

Practical Magic

Eğer geceyi kız kıza geçreceksiniz harika bir film önerisi olabilir. Sandra Bullock ve Nicole Kidman’ın başrolünü paylaştığı filmde, iki kız kardeşin geçmişinden gelen lanet peşlerini bırakmıyor. Bu lanet yüzünden aşık oldukları erkekler bir süre sonra ölüyor . Yapmaları gereken ise tüm güçlerini kullanarak laneti sonlandırmak.

Practical Magic

Practical Magic IMDb: 6.2

Trick’r Treat

Bu film, en iyi halloween filmleri arasında yer alıyor ve filmin içeriğinde dört adet hikaye yer alıyor. Filmin ana kahramanları; bir seri katil hakkında gizli bir sırrı saklayan okul müdürü, bir adamla buluşmak üzere olan kolejli bir bakire, eşek şakası hazırlamakta olan bir grup genç ve kocasıyla tartışmaktan usanmış bir kadından oluşuyor.

Trickr-Treat

Trick’r Treat IMDb: 6.8

Halloween

Yapım yılı 2007 olan bu filmde Michael, Cadılar Bayramı gecesi ablasını öldürdüğü için akıl hastanesine kapatılır. 15 yıl sonra hastaneden çıkar ve bu kez küçük kız kardeşini hedef almak ister. Bu şekilde bir seri katile dönüşmeye başlayan genç adam çevresindekilere korku yaşatmaya başlar.

Halloween (2007) IMDb: 6.1

The Invitation

Bu gecenin sizin için kabusa dönüşmesini istemiyorsanız bu filmi yalnız izlememenizi öneririz. Bir ev düşünün ki bütün pencerelerinde parmaklık var ve telefon çekmiyo. Sizi akşam yemeğine davet ediyorlar ve kapı kilitleniyor. Bu sadece bir başlangıç… Karyn Kusama’nın yönetmenliğini üstlendiği yapımın başrollerinde Michiel Huisman, Logan Marshall-Green, John Carroll Lynch yer alıyor.

The Invitation

The Invitation IMDb: 6.7

“Mara”dan korku dolu fragman

Başrolünü  Olga Kurylenko'nun üstlendiği korku filmi "Mara"dan uykuları kaçıracak fragman yayınlandı.

3098

“O” devam filminin son üyesi bulundu!

Geçtiğimiz yılların en popüler filmlerinden olan ve 700 milyon dolarlık gişesiyle gelmiş geçmiş yüksek gişe ulaşan "O"nun devam filmi için aranan son oyuncu da bulundu.

2835

Yeni “Halloween”a ek sahneler geliyor

Serinin son devam halkası "Halloween" ek çekimler için sete geri döndü.  

2090

Halloween filminden poster geldi

Korku serisinin devam halkası Halloween filminin merakla beklenen posteri yayınladı

2611