“Blue” Bugün Gösterime Girdi

Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın efsane grubu Blue Blues Band’in hikayesini anlatan "Blue" filmi bugün gösterime girdi!

  • 80PAYLAŞIM
  • 13332OKUMA

21 Nisan tarihinde gösterime giren filmlerin detaylarını ve fragmanlarını sizlerle buluşturuyoruz. Bu hafta vizyonda yerini alan filmlerden hangisi sizin için daha ideal, seçim sizin!

Türkiye’de Blues müzik denilince akla gelen ilk isim Yavuz Çetin’dir sanıyoruz. Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın 1990’lı yıllarda blues ve rock müzik için çok önemli olan grupları Blue Blues Band’in hikayesi bugün vizyona girdi.

 

“1991 yılında kurulan Blue Blues Band dönemin en öne çıkan müzik topluluklarından biriydi. O zaman İstanbul müzik sahnesinin hemen her yerinde dolu dolu konserler veren grup tarihleri boyunca bir tane bile albüm kaydetmedi ancak yine de efsane olmayı başardı. Blues müziği Türkçe sözlerle başka bir hale taşıyan ve hala keyifle dinlememizi sağlayan Yavuz Çetin, Kerim Çaplı ve arkadaşlarının hikayesini biz merakla bekliyoruz!”

Blue” ismiyle gösterime giren filmin yönetmenlik koltuğunda Sertan Ünver oturuyor. Filmin yapımcılığını ise Suzan Güverte(Güverte Film) üstleniyor. Filmin içinde Blue Blues Band’in kadrosunda yer alan Batu Mutlugil ve Sunay Özgür’ün haricinde bir çok ünlü isim de yer alıyor. Nejat İşler, Aylin Aslım, Teoman, Deniz Arcak, Gür Akad, Tanju Eksek, Melis Danişmend, Taner Öngür gibi isimler de yer alıyor.

Vizyona giren filmler! (25 Mayıs 2018)

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi ulan Vecihi'nin hayatını anlatan Hürkuş ve bu filmlerle birlikte toplam 9 film bu hafta izleyiciyle buluştu. İşte haftan

2856

Arabistan’da 35 yıllık yasak kalkıyor! Sinema halka açıldı

Suudi Arabistan’da 35 yıllık yasaktan sonra halka açık sinemada yayınlanacak ilk film Marvel'dan geliyor.

2408

Korsanlar Tanıtımlara Devam Ediyor

Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı filminden yeni TV tanıtımı yayınlandı.

5317

Dunkirk’ten Kısa Tanıtım

Christopher Nolan'ın yönetmen koltuğunda yer aldığı Dunkirk filminin kısa tanıtım videosu yayınlandı.

15344