Bobby Roth Türkiye’ye Geliyor

Lost, Prison Break, Fringe, Miami Vice ve Grey’s Anatomy gibi birçok kült dizinin yönetmeni olan Bobby Roth Türkiye'de sinemaseverlerle buluşacak.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2884OKUMA

Bobby Roth, 17 Kasım’da başlayacak 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında “Bir Yönetmen Hazırlanıyor” başlıklı masterclass programında sinemayı anlatacak.

Eğitimini Berkeley’de Felsefe ve Yaratıcı Yazarlık, USC Cinematic Arts’ta Sinema, UCLA’da Film Yapımcılığı alanında tamamlayan Roth, Kültür ve Turizm Bakanlığının GENÇDES Projesi desteğiyle Türkiye’ye gelecek.

Independent Feature Project’in kurucularından ve Amerikan Yönetmenler Birliği’nin ilk eş başkanı da olan Roth, Sundance’te Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan Circle of Power, Manhood, Heartbreakers ve Berkeley gibi pek çok ödüllü filmi çekti ve Türkiye’de TRT dizisi olan Filinta’ nın yönetmenliğini de yapmıştı.

Başvurular Festivalin İnternet Sitesinden Yapılacak

Katılımcılara Bobby Roth‘un 10 bölümden oluşan “A Director Prepares: Bobby Roth’s Masterclass” adlı eğitim serisinin hediye edileceği programın başvuruları, festivalin internet sitesinden yapılacak.

Film gösterimlerinin Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında yapılacağı 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali‘nin programı 2 Kasım’da açıklanacak.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen festival 26 Kasım’da sona erecek.