Börü filmi ne zaman vizyona girecek? İşte son açıklamalar

Son zamanların en çok merak edilen sorusu Börü filmi ne zaman vizyona girecek? 6 bölümden oluşan Börü dizisinin devamı olan filmin ne zaman vizyona gireceği büyük merak konusu oldu.

Börü dizisinin yapımcısı Alper Çağlar geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Börü filmi ile ilgili açıklamalarda bulundu. “BÖRÜ sinema filmi inşallah bu aralığın son haftası veya ocak ilk hafta vizyona girecek; ve önyapım hazırlıkların bittiği bu günlere girerken, sizlerle sevgili @lincoln_jaeger_composer’ın projemiz için tasarladığı, bölüm yönetmeni @muzingen ve bölümün kalanında genel olarak benim bizzat yerleştirdiğim ve oturttuğum; sadece orkestral müzik skoru olan (efektlerin olmadığı) aşağıdaki ham sahneyi göstermek istiyorum. BÖRÜ’nün gizli dev bir avantajı ben ve bölüm yönetmeni dostlarımın kurgu kökenli olması. Bu aynı frekansta düşünmemiz anlamına geliyor. Kurgu tekniği, yalnızca sinemaya özgü tek alt-sanat. İyi kurgu öğrenmek için iki egzersiz önerebilirim;

 

1) Bzlediğiniz filmin sesini kapayıp planların kesildiği ve yamalandığı anları incelemeniz

2) Bulabilirseniz müzik soundtrack ile beraber bu görselleri incelemeniz. Bir film bestecisinin ne denli önemli olduğunu, yönetmenlere, kurgucuya ve seyirciye nasıl motivasyon ve öykü akışına müdahale edebildiğine bu ikinci metodla şahit oldukça, zaten kurgu sanatına dair bambaşka bir saygı oluşacaktır. Biraz da geyik yapalım dedik, ortağım Doruk, bendeniz ve tüm BÖRÜ sinema filmi ekibinden hepinize saygılar, sevgiler.” notu yer aldı.

Açıklamada dizi ile ilgili bir açıklama olmadı daha önce kendisine sorulan soruda Börü dizisi devam edecek mi? sorusuna net bir yanıt vermemişti ve izleyicileri heyecanlandırmıştı.

Alper Çağlar’dan Göktürk üçlemesi geliyor!

Yakın dönemde Dağ serisi ve Börü dizisiyle kendinden bir hayli söz ettiren Alper Çağlar, Göktürk üçlemesiyle sinemaya yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

1946

Börü yeni bölüm neden yok?

Star TV’nin ilgiyle izlenen mini dizisi BÖRÜ, önümüzdeki hafta yayınlanmayacak!​

3868

Börü ilk bölümüyle sosyal medyayı salladı

Star TV'de birinci bölümüyle ekrana gelen Börü dizisi senaryosu, çekim kalitesi ve oyunculuklarıyla sosyal medyayı salladı.

3378

Dağ Ekibinden Yeni Proje “Börü” Filmi 2018’de Vizyona Giriyor.

Dağ 2'nin yapımcıları Çağlar Arts ve Insignia'nın yeni projesi Börü, sinema salonlarındaki yerini alıyor.

2093