Doctor Strange 2’dan ilk detaylar açığa çıktı

İlk Doctor Strange filminin senaristlerinden C. Robert Cargill, devam filmi hakkında detaylar verdi.

Yönetmenliğini Scott Derrickson‘ın üstlendiği ve başrolde Benedict Cumberbatch‘in yer aldığı Doctor Strange, 2016 yılının son aylarında vizyona girdikten sonra oldukça sevilmiş ve gişede de başarı kazanmıştı.

Marvel, Doctor Strange’i kendi sinematik evreninin merkezine koymayı planlayadursun, karakterin 2. solo filminin ne zaman geleceği henüz kesinleşmiş değil ancak bir yerde Doctor Strange 2‘nun çekileceği aşikar. Keza ilk filmin senaristi C. Robert Cargill‘in yaptığı açıklamalar da filmin çalışmalarının başladığı yönünde.

doctor-strange-2-filmloverss

Doctor Strange 2’dan İlk Detaylar Açığa Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Movieweb’e bir röportaj veren C. Robert Cargill, ilk filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaristi olan Scott Derrickson ile birlikte Doctor Strange 2’nun senaryosunu yazdıklarını dile getirmiş. İkinci filmin ana kötüsünün Derrickson’ın uzun zamandır yapmak istediği şekilde Nightmare olacağını söyleyen Cargill, kendisini doğanın koruyucusu olarak gören Baron Mordo‘nun da bu duruma bir reaksiyon vereceğini söylemiş. İlk filmde Chiwetel Ejiofor‘un hayat verdiğini gördüğümüz Baron Mordo, filmin sonu itibariyle ikinci filmin kötüsü olacakmış gibi görünse de Cargill’in sözlerini göz önünde bulundurarak eski dost/yeni düşman Mordo ve Stephen Strange’in ikinci filmde Nightmare’a karşı birleşme ihtimalinden söz etmek mümkün. Bu elbette ki bu bizlere Thor ve Loki’nin zorunlu işbirliklerini hatırlatıyor.

Keza Cargill’e göre Marvel’ın planları da tam bu şekilde: “Çizgi romanları okumuş olanlar Baron Mordo’nun ne kadar önemli olduğunu bilirler, zaten ilk filmin üzerinde çalışırken bunu Chiwetel’le de konuşmuştuk… Biz içerisinde olur muyuz bilemiyorum ancak Marvel’ın Mordo’yu yalnızca standart bir kötüden ziyade Loki seviyesinde bir mükemmelliğe ulaştırma planı var. Şirketin karakterle ilgili amacı bu.

Kaynak: filmloverss