Doctor Who’da Radikal Değişim

İngiltere'nin kült televizyon dizisi Doctor Who'nun 13. doktorunu seride ilk kez bir kadın oyuncu canlandıracak.

  • 180PAYLAŞIM
  • 30223OKUMA

Doctor Who’nun Christmas Özel Bölümünden İlk Görüntüler Paylaşıldı

“Twice Upon a Time” adını taşıyan ve seride kırılma yaratacak olan bölümde, usta oyuncu Peter Capaldi Zaman Lordu rolünde son kez izleyici karşısına çıkacak. Bölümden yayınlanan “sneak peak” videosunda, iki Doktor’u, David Bradley ve Peter Capaldi’yi bir arada görüyoruz.

25 Aralık Noel gecesi yayınlanacak olan Twice Upon a Time, değişime direnen 12. Doktor ile İlk Doktor’un son kez bir maceraya atılmasını konu alıyor.BBC yapımı bilimkurgu dizisi Doctor Who‘nun yeni doktorunu Jodie Whittaker‘ın oynayacağı açıklandı. Whittaker, “Bu efsane yolculuğa başlamak için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu.

Son olarak Peter Capaldi, 2013 yılından bu yana 12. doktor olarak başrolü üstleniyordu. Capaldi, 12. doktor rolünü 2013’te Matt Smith’tendevralmıştı.

 

Bu Değişim Sadece Biraz Farklı

Dizinin hayranlarına cinsiyetinden dolayı korkmamalarını söyleyen yeni Doctor Whittaker, sözlerine şöyle devam etti: “Doctor Who hayranları bir çok değişimden geçti, bu sadece yeni, farklı bir değişim, ama korkutucu bir değişim değil. İnsanların ne olup ne olamayacağını söyledikleri bir kutuya hapsolmak istemeyen, aksine sürekli olarak kendini zorlamak isteyen bir feminist, kadın, oyuncu ve insan olarak söylemeliyim ki bu çok yorucu bir his.”

Doctor Who’da Değişim Zamanı

12. Doktor Peter Capaldi, dizinin 10. sezonunun yer aldığı son sezon olduğunu açıkladı.

3115