Edge Of Tomorrow ve Groundhog Day Dışındaki Loop Konulu Filmler

2015 yılında Edge Of Tomorrow vizyona girip herkesi gönlünü fet etmişti. Yine Bill Murray’ın çok iyi performansı ile efsaneleşen filmler arasına giren Groundhog Day ile aynı döngü içinde geçen tabiri caiz ise Loop filmlerin öncüleri ve ilk akla gelenleri oluyor, peki bu film dışında hangi filmler Loop konulu filmler oluyor aşağıda sizin için derledik. Camp […]

  • 29PAYLAŞIM
  • 4827OKUMA

2015 yılında Edge Of Tomorrow vizyona girip herkesi gönlünü fet etmişti. Yine Bill Murray’ın çok iyi performansı ile efsaneleşen filmler arasına giren Groundhog Day ile aynı döngü içinde geçen tabiri caiz ise Loop filmlerin öncüleri ve ilk akla gelenleri oluyor, peki bu film dışında hangi filmler Loop konulu filmler oluyor aşağıda sizin için derledik.

Camp Slaughter

201508151618_camp-slaughter

Klasik korku filmlerininen çok kullanılan mekanlarından olan kamp konsepti ile 1981 yılında yaşanan bir cinayet ile açılır. 24 sene sonra, kahramanlarımız ormanda kaybolmuş bulur. 80’lerden beri hiç değişmemiş bir kampa denk gelirler.

Run Lola Run

run-lola-run

En iyi film dalında Alman Film ödülü olan başarılı bir yapım olan Run Lola Run orjinal adıyla Lola Rennt erkek arkadaşını karıştığı pis iş için para bulması gerekiyor ve bu koşturmanın belirli bir loop içinde görüyoruz.

12 Dates of Christmas

12datesofchristmas2

Amy Smart ve Mark-Paul Gosselaar‘ın başrolünde bulunan ılbaşı arefesinde geçen bu aşk filmi arefe günün tekrar tekar yaşatıyor. bir yerden tanıdık geliyor. (bknz. Groundhog Day)

Salvage

salvage

Korku filmilerinde oldukça hoş duran bu konsepti Salvage filmi ile de görmekteyiz. Lauren Currie Lewis’in oynadığı Claire, çalıştığı mağazada vardiyasını bitirir, sevgilisini beklemeye başlar. Sevgilisinin arabası gelir, içinde başka bir adam vardır ve bir mücadeleden sonra bu yabancı adam Claire’i öldürür. Ölmesiyle beraber, Claire mağazadaki vardiya sonunda tekrar uyanır.

Source Code

source-code

Yönetmen koltuğunda Duncan Jones olduğu Source Code’un konusunu bomba yüklü bir trenin durdurulması için Yüzbaşı Stevens elinden geleni yapmaya çalışıyor bu kazayı durdurmak için tekrar tekrar denemelerde bulunacak.

Triangle

triangle-cropped

Korku ve Gerilim yapımlarından loop konsepti için başarılı bir örnek daha Triangle bir gemi içinde yaşanacak gerilim dolu ve sahneleri tekrar tekrar yaşarak seyircinin kafasını karıştıracak.

 Turn Back the Clock

turn-back-the-clock-cropped-1

1933 yapımı olan zaman ve loop konusu alıyor. Kısaca konusu bir kadın korkunç bir trajedi sonrasında başka bir şans istediğinin ardındaki gizemli hayatının bir yıl boyunca yaşamış olması.

[td_smart_list_end]