Ekim Ayının Dikkat Çeken Vizyon Filmleri!

Ekim ayında farklı türlerde hem yerli hem de yabancı yapımlarla gelen zengin bir vizyon filmleri listesi var. Biz de dikkat çeken 6 filmi bir araya getirdik.

  • 21PAYLAŞIM
  • 3395OKUMA

Sonbahar ile beraber sinema salonlarına olan ilgi de artmaya başlıyor. Geride bıraktığımız yaz döneminde özellikle bazı filmler gişede beklenenden çok daha başarılı oldu ve soğuk havalar ile sinema salonlarının daha da dolacağını düşünürsek bu sezon filmlerin gişede çok daha başarılı olabileceklerine inanıyoruz. Özellikle merakla beklediğimiz büyük bütçeli devam filmleriyle zengin oyuncu kadroları ve ilgi çekici hikayeleriyle dikkat çeken filmlerle gerçekten muazzam bir vizyon ayı bizi bekliyor.

1 – Blade Runner 2049

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2017

Denis Villeneuve’ın yönettiği “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı”nın Başrollerinde Ryan Gosling ve ilk filmdeki Rick Deckard rolünü tekrar canlandıran Harrison Ford yer alıyorlar. Hampton Fancher (orijinal filmin ortak yazarı) ve Michael Green bu filmin senaryosunu, Francher ve Ridley Scott’ın orijinal senaryo fikrine dayanarak kaleme aldı. Hikaye, ilk filmin geçtiği 1982 yılından on yıllar sonrasında geçiyor.

Blade Runner 2049 Fragman

2 – Babam

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2017

Yönetmenliği Nihat Durak’ın yaptığı filmin başrollerinde Çetin Tekindor ile Berker Güven ve Melisa Şenolsun’un yer alıyor.

Yusuf Tunalı (Çetin Tekindor) batmakta olan sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışırken, karısının ölümüyle zihinsel engelli oğlu Arif’le (Berker Güven) baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için bu durum büyük bir sınavdır. Genç öğretmen Feride (Melisa Şenolsun) atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride’nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf’un da Arif’e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif’in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler, bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. Yusuf içinde saklı olan iyi insanı Feride ve oğlu Arif’in etkisiyle gün yüzüne çıkarmaya başlar. Dertleri ve sorumlulukları Yusuf’un kendisinden hiç beklenmeyecek sürpriz kararlar almasına yol açar.

Babam Filminin Fragmanı

3 – Cingöz Recai

Vizyon Tarihi: 13 Ekim 2017

Yönetmenlik koltuğunda Onur Ünlü‘nün oturduğu, Peyami Safa’nın unutulmaz eserinin filminin yapımcı şirketi ise Limon Film. Haluk Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli, Serkan Keskin gibi birçok önemli ismin yer aldığı yapımın senaryosu Kerem Deren ve Pınar Bulut tarafından yazıldı.

İyiliksever hırsız Cingöz Recai, yıllar sonra yeni bir soygun için sahalara döner. Ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa girerek oyunlar kurar. Aslında gizli amacı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet isimli düşmanına ulaşmaktır. Fakat belalısı baş komiser Mehmet Rıza, Cingöz’ün peşini bırakmaya niyetli değildir.

Cingöz Recai Fragman

4 – Uzaydan Gelen Fırtına

Vizyon Tarihi: 20 Ekim 2017

Başrollerinde Gerard ButlerEd HarrisAbbie Cornish, Jeremy Ray Taylor ve Andy Garcia‘nın bulunduğu filmin yönetmenlik koltuğunda Dean Devlin bulunuyor.

Gezegende eşi benzeri görülmemiş doğal afetler yaşanmasının ardından, dünya liderleri, karmaşık bir uydu network’ü yaratarak, iklimi kontrol etmek ve böylece insanların güvenliğini sağlamak üzere bir araya gelirler. Ama, bir şeyler ters gider ve Dünya’yı koruması için yapılan sistem ona saldırmaya başlar. Dünya çapında bir manyetik fırtına her şeyi ve herkesi yok etmeden önce, gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmak için zamana karşı yarış başlamıştır.

Uzaydan Gelen Fırtına Fragman

5 – Ayla

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

Can Ulkay‘ın yönettiği filmde İsmail HacıoğluAli AtayMurat YıldırımTaner Birsel, Çetin Tekindor gibi çok önemli isimler yer alıyor.

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’ in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay’ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ ye dönmesi gerekmektedir. Ayla’yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla’yı Türkiye’ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla’yı Türkiye’ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.

Ayla Filminin Fragmanı

6 – Thor: Ragnarok

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

ilmin yönetmenlik koltuğunda Taika Waititi oturuken, Thor karakterini Chris Hemsworth, Loki’yi Tom Hiddleston, Leydi Sif’i Jaimie Alexander, Odin’i Anthony Hopkins ve Heimdall’ı Idris Elba canlandıracak. Avengers serisinde Hulk karakterini canlandıran Mark Ruffalo, Grandmaster karakterine hayat verecek olan Jeff Goldblum ve Valkyrie karakteriyle karşımıza çıkacak Tessa Thompson da filmin kadrosunda yer alıyor. Filmin kötü karakteri Hela rolünde ise müthiş aktris Cate Blanchett olacak.

Thor, evrenin diğer tarafında, kudretli çekici olmadan hapis kalmıştır. Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela’nın yol açacağı kıyameti (Ragnarok), kendi dünyasının yok oluşunu ve Asgard medeniyetinin yıkılmasını önlemek için Asgard’a dönmek üzere, kendini zamana karşı yarışırken bulur. Ama önce, eski müttefiki ve Yenilmezler ekibinden arkadaşı Hulk’la kendisini karşı karşıya getiren ölümcül bir yarışmadan sağ çıkmalıdır.

Thor: Ragnarok Fragman

 

 

 

 

Vizyon Filmleri – 3 Kasım 2017

3 Kasım 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3126

Bu Gece Evde Korku Filmi İzlemek İçin 5 Neden

Cadılar Bayramı’nda evde kalıp korku filmi partisi düzenlemeye ne dersiniz?

4018

Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

3878

Vizyon Filmleri – 27 Ekim 2017

27 Ekim'de gösterime girecek olan 4 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

9706