“O” Yeniden Zirvede

Geçen haftalar içerisinde birçok gişe rekorunun yeni sahibi olan O (It), ABD'de vizyondaki dördüncü hafta sonunda yeniden gişenin zirvesine yerleşti.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2681OKUMA

Dünya genelinde 550 milyon dolar hasılatı geride bırakan, en çok gişe elde eden korku filmi unvanına erişen O (It), ABD’de gösterimdeki dördüncü hafta sonunda tahmini sonuçlara göre yeniden gişenin zirvesine yerleşti. Hafta sonunun iddialı üç filmi; It, Barry Seal: Kaçakçı (American Made) ve Kingsman: Altın Çember (Kingsman: The Golden Circle) birbirine epey yakın bir gişe performansı sergilerken, tahmini sonuçlara göre It 17,3 milyon dolarla liderliği ele geçirirken, Tom Cruise‘un yeni filmi Barry Seal: Kaçakçı 17,01 milyonla listenin ikinci sırasında yer aldı.

Kingsman: Altın Çember, ikinci hafta sonunda 17 milyonla Box Office ABD‘nin üçüncü sırasında yer alırken, LEGO serisinin üçüncü filmi Lego Ninjago Filmi 12 milyon dolar hasılatla hafta sonunu dördüncü sırada kapattı. Hafta sonunun bir diğer yeni filmi Çizgi Ötesi (Flatliners) ise 6,7 milyonla açılışını Box Office ABD‘nin beşinci sırasında gerçekleştirdi.

Listenin ikinci yarısını ise bir tenis mücadelesi açtı. Billie Jean King ve Bobby Riggs arasında geçen ikonik tenis mücadelesini konu edinen Ezeli Rekabet 2. haftasında 3,4 milyon dolar kazandı. Hollywood’un hızla yükselen oyuncularından Dylan O’Brien‘ın başrolünde olduğu Suikastçı, 3. hafta kapanışını 3,3 milyon dolar ile 7. sırada gerçekleştirdi. 33 milyon dolar bütçeli filmin 3. haftasında elde ettiği gişe rakamı ise 31,8 milyon dolar.

Listenin 8. sırasında ise Home Again yer aldı. Romantik komedi türündeki film 4. hafta kapanışını 1,7 milyon dolar ile yaptı. Listenin 9. sırasında vizyonun yenilerinden Til Death Do Us Part yer alırken, listenin son filmi ise Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence ve Oscar ödüllü Javier Bardem‘in başrollerinde olduğu anne! oldu. Bir Rüya İçin Ağıt, Siyah Kuğu ve Jackie gibi başarılı filmlerin yönetmeni Darren Aronofsky’nin yönetmen koltuğunu üstlendiği yapım 3. haftasında 1,4 milyon dolar kazandı.

IT(O) Filminin Fragmanı

 

Fatih Akın, Stephen King’in romanını sinemaya uyarlıyor

Paramparça filmiyle Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın, Stephen King'in Firestarter romanını beyaz perdeye uyarlayacak.

3248

Stephen King’in ‘The Outsider’ romanı ekrana uyarlanıyor

"The Outsider", "The Dark Tower"ın yapım şirketi tarafından ekrana taşınıyor

2625

“O” devam filminin son üyesi bulundu!

Geçtiğimiz yılların en popüler filmlerinden olan ve 700 milyon dolarlık gişesiyle gelmiş geçmiş yüksek gişe ulaşan "O"nun devam filmi için aranan son oyuncu da bulundu.

2870

Stephen King’in The Tommyknockers romanı sinemaya uyarlanıyor

Stephen King'in 1987'de yayınlanan ve Türkçe'ye Şeffaf adıyla çevrilen bilim kurgu ve korku türündeki romanı The Tommyknockers, James Wan ve Roy Lee tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.

2552