Eleştirmenlerin gözünde Mel Gibson’nın Yeni Filmi: Hacksaw Ridge

2016 Venedik film festivali sürerken bir çok film eleştirmeni tarafında değerlendirilen Mel Gibson’nın son filmi Hacksaw Ridge, gerçek bir hikayeye dayanıyor.  Tarihte askerlik yapmayı reddeden ilk kişi olan Desmond T. Doss’un hikayesini konu edinen filmde, Doss’un buna rağmen savaşa gönderilmesi ve  Japonya’da tek kurşun atmadan 75 kişinin hayatını kurtarması anlatılıyor. Mel Gibson tarafında da en son […]

  • 16PAYLAŞIM
  • 2667OKUMA

2016 Venedik film festivali sürerken bir çok film eleştirmeni tarafında değerlendirilen Mel Gibson’nın son filmi Hacksaw Ridge, gerçek bir hikayeye dayanıyor.  Tarihte askerlik yapmayı reddeden ilk kişi olan Desmond T. Doss’un hikayesini konu edinen filmde, Doss’un buna rağmen savaşa gönderilmesi ve  Japonya’da tek kurşun atmadan 75 kişinin hayatını kurtarması anlatılıyor.

Mel Gibson tarafında da en son 2006 yılında Apocalypto filminin yönetmenliğini yaptıktan sonra tekrar yönetmen koltuğuna geçen Gibson, bu sefer savaş filmi ile geri dönüyor.

Variety’s Owen Gleiberman;

Savaşla ilgisi olsada savaşmayı reddeden bir adamın kusursuz yiğitliğinin tiyatrosu. Gibson, bir sinamacı olarak, kanlı pastası var ve bunu yiyor. Film daha az alaycı ve etkileyici olabilir.

Andrew Pulver Guardian birçok insan hala bir Mel Gibson bulmak istiyor ancak  4/5 puan vererek hit film olma iddiasını sürdürüyor.

Bir yönetmen olarak Gibson,  her zaman savaş filminin geleneksel matris bir slasher filmi, şiddetli mücadele ışıltılı canlandırdığı olmuştur. Bu Hacksaw Ridge bugüne kadar en şiddetli veya rahatsız edici dövüş sahneleri içeriyor, ama  izleyici-göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor Paul Verhoeven Starship Troopers benzer diyelim.