Elon Musk Filmleri

Şu anda Türkiye'de bulunan Elon Musk, hem sosyal medyanın hem de gündemin en çok konuşulan konularından biri.

  • 25PAYLAŞIM
  • 4169OKUMA

Gerçek hayatın Tony Stark’ı olarak adından söz ettiren Elon Musk, SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından olunca gündeme damga vurması da kaçınılmaz oluyor.

Bizde gündemden eksik kalmayalım dedik ve Elon Musk filmlerini sizin için listeledik.

“Tufandan Önce” (Before the Flood) 2016

Oscar ödüllü yönetmen Fischer Stevens tarafından yönetilen ve Oscar ödüllü oyuncu Leonarda DiCaprio’nun hem yapımcılığınmı üstlendiği hem de bizzat yer aldığı “Tufandan Önce” belgeselinde Barack Obama, Bill Clinton, Papa Francis, üst düzey NASA araştırmacıları gibi pek çok kişi ve Elon Musk yer alıyor.

İklim değişikliği konusundaki sorunların ve muhtemel çözümlerin tartışıldığı belgeselde DiCaprio, Nat Geo kaşifi Enric Sala ile donmuş nehirlerden Sumatra’daki kayıp orangutan habitatlarına, dünyanın en yüksek tepelerinden Palau’nun kaybolan habitatlarına kadar pek çok farklı yere gidiyor ve aynı zamanda pek çok ilham kaynağı kişiyle konuşup dünyayı kurtarmaya çalışıyor.

Belgeselde Elon Musk; Tesla Motors kendi pilini üretebilmek için Nevada’da dünyanın en büyük lityum pil fabrikasını (gigafactory) kurduğunu ve ona göre tüm dünyanın enerji ihtiyacını karşılamak için sadece 100 tane gigafactory kurmak yeterli olacağını belirtiyor.

“Ustura Dönüyor ” (Machete Kills) 2013

Filmin son bölümünde Machete ile aynı sahnede görünen Musk, “O piç kurusunu öldür” diyor ve evet rolü gerçekten kendisi canlandırıyor. Aynı zamanda film içerisinde SpaceX roket fırlatma sahneleri de yer alıyor.

Filimin konusunda ise; Eski ajan Machete Cortez, Amerika Birleşik Devletleri’nin onur listesindedir ve yeni görevi için Meksika’ya gönderilir. Burada onu ölümcül ve zorlu bir görev bekliyorç. Tüm gezegeni yok edebilecek güçteki bir silahı ve ona sahip olan silah tüccarı Mendez The Madman’i (Demian Bichir) etkisiz hale getirmek, hiç de kolay olmayacağa benziyor. Filmin yönetmen koltuğunda Sin City ve El mariachi gibi önemli filmlere imza atan Roberto Rodriguez; oyuncu kadrosunda ise Mel Gibson, Jessica Alba, Charlie Sheen ve Sofía Vergara gibi yıldız isimler bulunuyor.

“Demir Adam 2” (Iron Man 2) 2010

Elon Musk, Iron Man 2’de ufak bir rol ile yer alıyor. Yarış başlamadan önce Tony ve Pepper ile görüşüyor.

Filmde, Tony Stark aslında Iron Man’in ta kendisidir ve bu özelliğini tüm dünya ile paylaşmaktan çekinmez. Sırrını paylaşması için baskı gören Stark, orduya da hükümete de ser veriyor sır vermiyor. Teknolojisini orduyla paylaşması için iktidar, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemiyor. Yanında Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile birlikte, Tony yeni ittifaklar kuruyor ve yeni büyük güçlerle yüzleşiyor. Yönetmen Jon Favreau ve Oscar’a aday gösterilen Robert Downey Jr’ı tekrar bir araya getiren “Iron Man 2″de, milyarder mucit Tony Stark ve arkadaşlarının macera dolu komedisi eğlenceli dakikalar vadediyor.

The Big BangTheory

The Big Bang Theory adlı dizinin 9. sezonunun 9. bölümünde, dizinin ana karakterlerinden olan Howard kahramanı olarak gördüğü Tesla kurucusu Elon Musk ile Şükran Günü’nde evsizlere yemek servis ederken karşılaşır. Oldukça heyecanlı ve eğlenceli geçen sahneler hem dizi hem de Musk hayranlarına farklı bir birliktelik sunuyor.

Kaliforniya’nın Pasadena şehrinde geçen dizi, beş ana karakter etrafında gelişiyor: Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki üstün zekalı ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper, garson ve oyunculuğa hevesli sarışın karşı komşuları Penny, Leonard ve Sheldon’ın doktorası olmayan uzay mühendisi tuhaf iş arkadaşları Howard Wolowitz ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali. Bu dört erkeğin bilime ve bilim kurguya olan ilgileri ve zekaları, Penny’nin sosyal beceri ve normal davranışlarıyla yan yana gelince komik sonuçlar doğuruyor.