27 Yabancı Dizi Önerisi

Yeni bir yabancı dizi arayışındaysanız ve hangi yabancı diziye başlayacağınızı karar veremediyseniz, en iyi yabancı dizi önerilerini sizin için listeledik.

  • 230PAYLAŞIM
  • 38616OKUMA
Breaking Bad

1. Shameless

shameless

Chicago’nun güneyinde geçen dizi altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlatıyor. Baba Frank Gallagher alkol batağında olmasına rağmen eğlenceli vakit geçiriyorken, çocukların en büyüğü Fiona Gallagher ise kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir.

2. Doctor Who

doctor who

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te baştan aşağı yenilenen versiyonuyla izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor.

3. Dexter

dexter

Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil.. Üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil. Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor.

4. This Is Us

this is us

Aynı tarihte dünyaya gelmiş olan 5 farklı kişinin ve hayatlarının kesit kesit işlendiği dizide, bu kişilerin günlük hayatlarında tecrübe ettikleri bir takım olaylar ve hayatlarının birbirleriyle olan bağlantıları konu ediniliyor.

5. Peaky Blinders

peaky blinders

Dizi gerçek hayattan esinlenerek bir çeteyi ele alıyor. Dizi de yer alan Peaky Blinders çetesinden gerek halk gerekse yerli polisler bile korkuyor. Peaky ailesi için her şey yolunda giderken, yaptıkları büyük bir hata sonucu şehre yeni gelen bir müfettişin olayları incelemesiyle işler karışıyor.

6. Doctor House

doctor house

Gregory House dahi bir doktor. Princeton Plainsboro Hastanesi’nin Teşhis Departmanını o yönetiyor. Diğer doktorların çözüm bulamadığı sorunlar onun ve ekibinin masasına geliyor. Altta yatan sebebin bulunamadığı semptomlar, tanı koyulamayan hastalıklar hep onun ilgi alanında. House bu işi insan kurtarmak için yapıyormuş gibi görünmüyor. Asıl amacı bilmeceleri çözmek.

7. OZ

Oswald Hapishanesi’ne hoş geldiniz… Ama Oz adıyla da bilinen bu özel hapishaneye adım attığınzda, ‘hoş bulduk’ demek de biraz zorlanacaksınız; çünkü Oz’da sınır tanımayan, sert olaylara tanıklık edecek ve mahkumlarla gardiyanların nasıl bir psikolojiye sahip olduklarını çok daha iyi anlayacaksınız.

8. Black Mirror

black mirror

Dizi, teknoloji çağında yaşanan iş kolaylaştırıcı araçların insan hayatında ne kadar derin yaralar açabileceğini ve teknolojinin insanların hayatlarını ne kadar etkilediğini  ele alıyor.

9. Friends

friends

Friends; 20’li yaşlarında olan; karakterleri ve hayat hikayeleri birbirinden farklı 3’ü kadın ve 3’ü erkek olan bu 6 gencin New York’ta yaşadıkları komik ve hayat dolu maceralarını anlatıyor. Ayrıca diziye konuk olan 34 farklı oyuncu da bu hikayeye ortak oluyor.

10. Westworld

westworld

Westworld ismindeki eğlence parkını merkezine alıyor. Gelecek yıllarda geçen Westworld’da, özellikle paralı müşterilerin sıklıkla tercih ettiği Westworld Park’ta olayların çığırından çıkması ile ortaya çıkan macera aktarılıyor. Yapımda teknolojik gelişimlerin nereye varabileceği ve bu gelişimin olumsuz etkilerinin nasıl olacağı üzerinde duruluyor.

11. True Detective

true detective

Dizinin ilk sezonunda olaylar Louisiana eyaletinde geçiyor. Cinayet masasında görevli dedektifler olan Rust Cohle ve Martin Hart ikilisi; birçok insanı acımasızca öldüren bir seri katilin peşine düşüyor. Bu ikilinin hayatları soruşturma ilerledikçe farklı değişiyor ve bu olaylardan etkileniyor. Soruşturmalar devam ederken 17 yıl geçiyor ve dedektifler yıllar geçmesine rağmen suçluyu yakalayamıyorlar. Artık dedektiflikle bir işleri kalmamış ve farklı hayatlar süren karakterlerimiz; cinayet soruşturmasının tekrar açılmasıyla, bazı polisler bu olaylar hakkında onları sorgulamaya başlıyor.

12. Band of Brothers

bands of brothers

ABD hava kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün eğitiminden başlayıp, 2. Dünya savaşında yaşanılanları anlatan dizi, karakterlerinin savaş bittikten sonra ordudan ayrılmalarına kadar geçen süreci anlatıyor.

13. Mad Men

mad men

1960’ların New York’unda geçen Mad Men, sizi herkesin bir şeyler sattığı ve hiçbir şeyin beklentiniz doğrultusunda gerçekleşmediği sürprizlerle dolu bir dünyaya, reklamcılığın güçlü ve görkemli “Altın Çağı”na götürüyor. Egonun hüküm sürdüğü bu dünyada esas oyuncular satış sanatındaki ustalıklarını sergilerken, bazen satışa çıkan kendi özel yaşantıları olacak.

14. Breaking Bad

breaking bad

Dizi, Bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmeniyken, akciğer kanseri olduğunu öğreniyor. Ölüm ve ailesini geride bırakma düşüncelerine dalan White’ın, ölmeden önce ailesini geride parasız ve yardıma muhtaç bırakmamak için, bir uyuşturucu çeşiti olan methi üretmesiyle başına gelenleri anlatıyor.

16. 13 Reasons Why

13 reasons why

Lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesiliyor. Hannah ise kayıtta hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyor.

17. Sense8

sense8

Dünya’nın birbirinden farklı yerlerinde 8 farklı kişi açıklanamayan bir sebeple birbirlerinin hafızalarına, zihinlerine, ana dillerine ve yeteneklerine sahip olurlar ve bu olağanüstü durumla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalmaya çalışıyorlar. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde farklı bir karakteri ve şehri yakından tanıtıyor.

18. Texas Rising

texas rising

Texas tarihine değinecek belgesel niteliğinde bir mini dizi. Texas devrimi olarak bilinen ve “Texas’ın Babası” olarak bilinen Sam Houston önderliğinde Meksikalılarla yapılan savaşın ardından bölgenin yaşadığı yükselişi anlatılıyor.

19. Into the Badlands

İnto the Badlands

Derebeyler tarafından yönetilen bir ülkede, güçlü bir savaşçı ile genç bir adamın maceralı yolculuğunu anlatıyor. Into the Badlands, dövüş sporlarından hoşlananların ilgisini çekecek türden.

20. Taboo

taboo

Tom Hardy’in başrolünde olduğu 1814’te geçecek olan hikayede, uzun süredir ölü kabul edilen Delaney’in Afrika’dan, memleketi Londra’ya dönüp babasından kendisine miras kalan nakliye şirketinin başına geçerek kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışmasını konu alıyor. Devraldığı aile mirasıyla kendisini tehlikenin ortasında buluyor.

21. Preacher

preacher

Preacher dizisinde Texas’lı vai Jesse Custer’ın çevresinde şekillenen olaylar fantastik bir şekilde anlatılıyor. Zamanında kötü işlere bulaşan ve karanlık bir geçmişe sahip olan Jesse, vaizlik görevi için babasının görev yaptığı kiliseye dönerek burada göreve başlayan ve vaizlik görevini yaparken, Genesis isminde neredeyse Tanrı kadar güçlü bir varlıkla birleşen Jesse, karanlık geçmişiyle sürekli yüzleşmek zorunda kalıyor.

22. Sons of Anarchy

sons of anarchy

Kaliforniya’nın küçük kasabasında, içinde bulunduğu kuralsız yaşamını sürdürmeye çabasında olan bir motosiklet kulübü, kanun adamlarına karşı kendi yasa dışı varlığını korumaya çalışırken, bir yandan da, bölgenin suç ve uyuşturucu ağına karşı direnç göstermek zorunda kalıyor.

23. Gangland Undercover

gangland undercover

Dizi, 2003-2006 yılları arasında Amerika’nın en tehlike motosiklet çetelerinden biri olan Vagos’a muhbirlik için sızan Charles Falco’yu anlatıyor.

24. Person of Interest

person of interest

Bir milyonerin eski bir CIA ajanıyla bir araya gelerek işlenmesi muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalışacakları bir dizi.

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır.

25. Legion

legion

Dizi, kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller’i (Dan Stevens) merkezine alıyor. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve her şey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.

26. 12 Monkeys

12 Monkeys

Tüm insanlığı yok edecek kadar tehlikeli olan bir virüs nedeniyle, 2035’te dünya nüfusunun çok küçük bir kısmı hayatta kalabilmiştir. Salgının etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlıyor. Virüsün yok olması için bir çözüm yolu arayan bilim adamları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparak, sürüş için eski bir mahkum olan James Cole’u seçiyorlar. James, insanları kendisinin gelecekten geldiğini ve tehlikeli bir virüsün ortaya çıkacağına inandırmaya çalışıyor.

27. The Last Kingdom

the last kingdom

The Last Kingdom, savaş ve krallık çatısı altında bölümleri sahnelesen de, bu çatı altında din, aşk, politika ve sadakat merkezli bir seyir tablosu çiziyor. Birçok krallığın Vikinglerin istilasına uğradığı o dönemde Kral Büyük Alfred, bu saldırılara karşı koyuyor ve diğer krallıkları birleştirmek arzusu ile ayakta durarak “Son Krallık” adını almasını sağlıyor. Toz duman bir ortamda, kendi özgürlük alanlarını tekrar kazanıp, hak ettikleri yurdu kurmaya çalışan insanların en görkemli krallık çatısı altında savaştığı bir öyküdür.

2017’de Başlayan En İyi 17 Yabancı Dizi

2017’de yayınlanan ve çok sevilen 10 diziyi sizler için listeledik.

7599

Sense8 İle İçindeki Kişiyi Keşfetmeye Hazır Mısın?

Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde farklı bir karakteri ve şehri yakından tanıtıyor.

5898

Nathan Fillion Bu Kez The Rookie Dizisinde

ABC Stüdyoları tarafından yapılan Castle dizisinden tanıdığımız ünlü aktör Nathan Fillion, The Rookie dizisi ile yeniden izleyiciyle buluşacak.

5495