Emilia Clarke ve Kit Harington Altın Küre İçin Yarışacak

Gelmiş geçmiş en iyi fantastik dizi diyebileceğimiz GOT bu kez gözünü "Altın Küre"ye dikti.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2681OKUMA
Emilia-Clarke-Jon-Snow

Game of Thrones’un 7. sezon prömiyeri Emmys ödülleri için geç kalmış, törenden sonra başlamıştı. GOT’suz devam eden rekabetin kazananı “The Handmaid’s Tale” olmuştu ki GOT büyük ödülü ondan önceki 2 yıl art arda kazanmıştı. Ancak gelmiş geçmiş en iyi fantastik dizi diyebileceğimiz yapım bu kez gözünü “Altın Küre”ye dikti. Ve HBO’nun stratejisi bu kez çok çarpıcı: Hem Kit Harrington hem de Emilia Clarke’ı en iyi başrol oyuncusu ödülü için öne sürmek.

Emilia-Clarke-Jon-Snow

Geçtiğimiz yıllarda Game of Thrones kastı Globes, Emmys ve SAG gibi ödüllerde daha çok yardımcı oyuncu unvanlarında öne çıkıp yarıştılar. Dizide iki ismin diğerlerinden yavaş yavaş daha öne çıkmasından olacak ki HBO açıkça Harrington ve Clarke’ın ikisini öne çıkartarak en iyi oyuncu ödülü için şansını arttırmayı deneyecek. Clarke üç kez Emmy için aday olurken, Harrington da bu ödülde sadece bir kere aday olabildi.

Emilia-Clarke-Jon-Snow

Dizinin hiç bir oyuncusu ne Altın Küre’de ne de Emmys ödüllerinde büyük oyuncu ödülünü kazanabildi. Dizi 4 kere en iyi dizi adayı olsa da, en iyi oyuncu ödülü konusundaki burukluğuna devam ediyor. Kast’ın tüm önemli oyuncularının yardımcı oyuncu kategorisinde kayıt ettirilmesi de pek bir işe yaramadı. Sadece iki oyuncu adaylığa ulaşabildi, 2012’de Peter Dinklage, 2017’de ise Lena Headey ödül alan tek isim oldu.

75. Altın Küre ödülleri 7 Ocak 2018’de gerçekleştirilecek.

Game Of Thrones’dan 8. sezon fragmanı geldi

Son yılların en çok izlenen ve en çok beklenen dizi Game Of Thrones'dan yeni sezon fragmanı geldi. 

7116

‘Game of Thrones’tan sürpriz son! Herkes çok şaşıracak

Game of Thrones’un merakla beklenen finali bu kez başrollerden Sophie Turner’ın gündemindeydi. Dizide sekiz sezondur Sansa Stark karakterine hayat veren Turner, büyük finalin izleyiciyi ikiye böleceği

2478

Peter Dinklage’den duygusal mesaj!

Game of Thrones’un başrol oyuncularından Peter Dinklage, ‘Game of Thrones’ vedasıyla ilgili duygularını paylaştı

3710

George R. R. Martin ‘Game of Thrones’un bitmesini istemiyor

HBO’nun hit dizisi Game of Thrones, sekiz sezonun ardından final yapmaya hazırlanırken dizinin yaratıcısı George R. R. Martin’den yeni açıklamalar geldi.

2590