Emma Stone Hakkında Bilinmeyenler

Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen, Hollywood’un yükselen yıldızı Emme Stone hakkında bilinmeyenleri sizin için listeledik.

  • 36PAYLAŞIM
  • 5901OKUMA

Emma Stone aktris olmak istediğini tarih dersindeyken fark etmiş. Okul bitince hemen eve gitmiş ve ailesini Los Angeles’a taşınmaya ikna etmek için bir power point sunum yapmış. Sunumun arka planında ise Madonna’nın ünlü Hollywood şarkısı yer alıyormuş.

Gerçek ismi Emily Jean Stone. Ancak bu isim daha önce alındığı için “Emma” ismini kullanıyor. Yakınları ise ona hala Emily diye sesleniyormuş.

emma-stone

Emma’nın Los Angeles’a taşındıktan sonra geçimini sağlamak için çalıştığı ilk işi bir köpek pastanesi.

emma-stone

Onu kızıl saçlarıyla özdeşleştirmiş olsak da gerçek saç rengi sarı. Saçlarını koyu kahverengiye boyattıktan sonra ilk rolünü aldı. Saç rengini ona öneren ise ünlü yönetmen ve yapımcı Judd Apatow.

Kendisine özgü ses tonunu “evet böyle çünkü 4 yaşında sigara içmeye başladım” diye şaka yapan Emma Stone, sonrasında gerçeği açıklamıştı. Bebekken kolik rahatsızlığı geçiren Stone, ağlamaktan nodüllerinden birine kalıcı zarar vermiş.

Emma Stone’un fiziksel olarak pek de kendisine benzemeyen bir erkek kardeşi var.

Stone da gerçek hayatta hepimiz gibi fobilere sahip. En büyük fobisi ise örümcekler ve iğnelermiş.

Kulaklarını bizim gibi çocuk yaşlarda değil 21 yaşında deldirmiş. Bu durumu “Genelde insanlar 14 yaşındayken kulaklarını deldirir. Ben 21 yaşında deldirdim ve herkese haber verdim!” şeklinde açıklıyor. Bu durumda herhalde Hem New York’a taşındığı hem de kulağında 5 delik açtırdığı 21 yaşını unutulmaz kılıyor.

Emma Stone ve annesi; aynı dövmeyi paylaşıyor. Siyah kuş şeklindeki bu dövmeler; The Beatles şarkısı Blackbird’den referansla; Paul McCartney’nin kendisine verildiği çizimlerden yapılmış. Stone, David Letterman’a dövmesinin hikayesini “Annemin favori şarkısı Paul McCartney tarasından yazılan Blackbird şarkısı. Benim de öyle. Ben de Paul McCartney’e bir mektup yazdım ve iki küçük kuş ayağı çizmesini istedim. Çünkü şarkıyı o yazdı! Ertesi gün bana çizimleri yolladı.” şeklinde anlatmıştı.

Mükemmel Britney Spears taklidi yapan oyuncu, taklit konusunda da yeteneklerini sergiliyor.

Hayattaki en büyük idolü Bill Murray. İlham aldığı diğer isimler ise Gilda Radner, John Candy, Charlie Chaplin, Lorne Michaels, Cameron Crowe ve The Beatles.

Emma Stone ve Johan Hill’li Maniac Dizisinden Kamera Arkası Görüntüler

Emma Stone ve Jonah Hill Netflix'de yayınlanacak "Maniac " dizisiyle biraraya geliyor.

13948

Yılın En Prestijli Ödülü Moonlight’ın Oldu

89. Oscar Ödülleri bu gece sahiplerini buldu. Yılın En İyi Filmi Ödülü Moonlight'a gitti. İşte kazananlar...

8194

Damien Chazelle’in Yükselişi

Yönettiği ve yazdığı ilk iki filmiyle kendine hayran bıraktıran, sinema dünyasının yetenekli ve genç yönetmenine şapka çıkarıyoruz.

4393

Altın Küre’ye La La Land Damgası

Oscar ödüllerinin habercisi olarak görülen Golden Globe(Altın Küre) ödülleri sahiplerini buldu. Geceye tahminleri boşa çıkarmayan La La Land damga vurdu.

3231