En İyi Devam Filmleri!

Sinema dünyasında ilk filminin ardından gelen ikinci filmiyle de çok başarılı olan seriler var. Biz de bazılarını tekrar hatırlayalım istedik. İşte listemiz!

  • 31PAYLAŞIM
  • 5086OKUMA

Bir film gişede başarılı oluyor ve beklentileri karşılıyorsa, hikayesi de uzatmaya veya üzerine yeni bir şeyler kurmaya uygunsa devam filminin gelmemesi gibi bir durum kesinlikle yok. Özellikle son yıllarda fazlasıyla karşılaştığımız bu konuyla ilgili güzel olduğuna inandığımız örnekleri 6 farklı seri ile göstermek istiyoruz. Listemizde seri olarak planlanmış olan filmler de yer alıyor ve son olarak arada ufak, minik Spoiler olabileceğini de hatırlatalım.

1 – The Dark Knight (2008)

Christopher Nolan’ın Batman serisi hakkında, birkaç sahne eleştirisi dışında kötü söz duymak mümkün değil. Hakikaten Batman’in beyazperde serüvenini özel bir noktaya taşıyan başarılı yönetmenin açık ara en fazla övgü alan filmi ise serinin ikincisi olan The Dark Knight. Heath Ledger’ın efsaneleşen oyunculuğu ile hafızalarımıza kazıdığı Joker ise filmin çok özel olmasının en önemli sebeplerinden biri. Başlangıcından son sekansına kadar müthiş bir film The Dark Knight’ı övmekten yıllarca bıkmayacağımız aşikar.

2 – Back to the Future: Part II (1989)

Yapıldığı yılı burada da tekrar hatırlatarak başlayalım, 1989. 28 yıl önce gerçekten sinema tarihinin başyapıtlarından biri olan Back to the Future’ın devam filmi vizyona girmiş. Seri olarak zaten efsane olan bu şahane yapımın ikinci filmini de diğer iki filmi kadar çok seviyoruz. Yaşadığımız şu zamanı 89 yılında çok daha ileride gören filmin kendini kurutan kıyafetlerini, hava kaykayını, kendi kendine ayağa oturan ayakkabısını unutmak mümkün mü! Marty Mcfly ile Doktor Emmet Brown’ın müthiş hikayesini tabii ki bu listeye koyacağız, ne yapabilirdik ki!

3 – Toy Story 2 (1999)

İlk filmiyle animasyon filmlerinin dünyasına bambaşka bir kapı açan Toy Story ve Pixar, gelen ikinci filmle seriyi çok daha başarılı bir hale getirdi. Ardından üçüncü filmini de ikinci filmden tam 11 yıl sonra izleyicisiyle buluşturan Disney ve Pixar şu anda da filmin dördüncü halkasının hazırlıklarına devam ediyor. Arada kısa filmleri de olan Toy Story’nin ikinci filmi ise bizce serinin en heyecanlısı. Woody’nin kaçırılması sonrası diğer oyuncak dostlarının onu kurtarma çabasını izlemek gerçekten çok eğlenceli.

4 – Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

İyilik ile kötülüğün sınırsız savaşı bu defa Orta Dünya’da hız kazanıyor. Peter Jackson’ın muazzam serisi Lord of the Rings’in ikincisi The Two Towers da gerçekten ilk filmden sonra gelişme kısmının hakkını veriyor. Son film öncesi umutların yeşermesini sağlayan finali ve özellikle Rohanlıların direnişini unutamıyoruz. Üç film olarak tasarlanan projenin hepsi zaten başlı başına fark yaratıyor.

5 – Despicable Me 2 (2013)

Listemizde bir animasyon filminin daha devam halkasına yer veriyoruz. Son filmi ile yine gişede bu yıl büyük bir başarı yakalayan Despicable Me serisinin ikinci halkası da serinin gelişip çok daha fazla izleyiciye ulaşmasını sağladı. İyi kalpli hırsızımı Gru ve evlatlık edindiği kızlarının bu macerasında ise yine bizi en çok etkileyen Minyonlar oluyor. Ama kabul edelim, Minyonlar sinema tarihinin en komik karakterleri arasına çoktan adını yazdırdı.

6 – Vizontele Tuuba (2004)

Listemizi son olarak yerli bir filmle tamamlamak istiyoruz. Gerçekten ilk filmiyle A’dan Z’ye herkesin beğenisini kazanan Vizontele, devam filmi ile de çok başarılı olmuştu. Toplumsal ve siyasal açıdan dönemini çok özgün bir dille anlatan Vizontele Tuuba filminin en özel yanlarından biri de kütüphanesi olmayan bir kasabaya Kütüphane Müdürü olarak gelen Güner Sernikli karakterine hayat veren usta aktör Tarık Akan. Unutulmazlar arasında çoktan yer alan bu filmin muazzam bir devam filmi olduğunu düşünüyoruz.

Vizyon Filmleri – 3 Kasım 2017

3 Kasım 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3241

Bu Gece Evde Korku Filmi İzlemek İçin 5 Neden

Cadılar Bayramı’nda evde kalıp korku filmi partisi düzenlemeye ne dersiniz?

4148

Cadılar Bayramı’na Özel Korku Film Önerileri

Ülkemizde seküler bir kutlama haline Cadılar Bayramı için bir parti planınız yoksa, 31 Ekim akşamını korku filmleri eşliğinde bir Halloween gecesine dönüştürebilirsiniz.

4004

Vizyon Filmleri – 27 Ekim 2017

27 Ekim'de gösterime girecek olan 4 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

10031