Fatih Akın’ın Yeni Filmi Paramparça Hakkında Merak Ettiğiniz Her şey

Ödüllü yönetmen Fatih Akın’ın Almanya’dan “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Oscar yarışına giren filminin Türkçe ismi “Paramparça”.

Altın Ayı ödüllü Duvara Karşı ve Cannes’dan ödülle dönen Yaşamın Kıyısında gibi bol ödüllü filmlerin ünlü yönetmeni Fatih Akın, Dünya prömiyerini, Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde yapmıştı.

Paramparça” filminin başrol oyuncusu Diane Kruger’ın başarılı performansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştı.

Hollywood’un yıldız isimlerinden Diane Kruger’ın başrolünde yer aldığı “Paramparça”nın Türkçe altyazılı fragmanı da yayınlamıştı.

Paramparça” filmi Türkiye prömiyerini ise 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleştirmişti.

Paramparça Filminin Konusu:

Paramparça filminin konusu; eşi ve oğlu bir patlamada ölen ve bu cinayetin perde arkasını araştıran Katja’nın adalet arayışını anlatıyor.

Akın, Avrupa’daki yabancı düşmanlığını ele alan filmini Almanya’da 2000 ve 2007 yılları arasında işlenen ırkçı saldırıları temel alarak yazdığını belirterek; “Asıl skandal, 10 sene boyunca Alman polisinin ve basınının Türkleri ve Kürtleri zan altında bırakması, bunları mafyanın işlediği cinayetler olarak görmesiydi. Bu beni çok sinirlendirdi ve bu senaryoyu yazmaya yöneltti. Oturup yazmaya başladığımızda farklı katmanlar ortaya çıkmaya başladı. Anne olmak ve acıyla mücadele etmek beni ilgilendiren konulardı. Bence bu anne olmakla ve yas tutmakla ilgili bir film” diye açıklamıştı.

Filmde Diane Kruger’a, daha önce Homeland dizisinde de yer alan Numan Acar eşlik ediyor. Başarılı oyuncu Diane Kruger‘ın Katja’yı canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda Numan Acar‘ın yanı sıra Ulrich Tukur, Johannes Krisch, Denis Moschitto ve Samia Chancrin gibi isimler yer alıyor.

27 Aralık’ta Amerika’da vizyona girecek Paramparça filmi, Ülkemizde ise 2 Şubat 2018 tarihinde sinemalarda olacak.

Fatih Akın, Stephen King’in romanını sinemaya uyarlıyor

Paramparça filmiyle Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın, Stephen King'in Firestarter romanını beyaz perdeye uyarlayacak.

3217

Kaçırmadınız: Fatih Akın İmzalı Paramparça 4 Nisan’da Başka Çarşamba’da

Fatih Akın’ın başrolde Diane Kruger’a yer verdiği son filmi Paramparça, 4 Nisan’da Başka Çarşamba’da olacak.

2685

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Her hafta olduğu gibi bu hafta da sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

2972

In The Fade(Paramparça) İçin Geri Sayım Başladı

Fatih Akın'ın Altın Küre Ödüllü filmi Paramparça, eşi Nuri ve çocuğu Rocco'yu bir patlamada kaybeden Katja'nın bireysel adalet arayışını anlatıyor.

2709