Ford vs. Ferrari” filmine Tracy Letts de katıldı!

Yıldız isimlerle kurulu kadrosuyla merak uyandıran “Ford vs. Ferrari” filmi oyuncu kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Filme dahil olan son isim, Pulitzer ve Tony ödüllü oyun yazarı, senarist ve oyuncu Tracy Letts oldu.

  • 7PAYLAŞIM
  • 1152OKUMA

Ford ve Ferrari’nin 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’ndaki rekabetini anlatan filmin başrollerini Oscar ödüllü Matt Damon ve Christian Bale ikilisi paylaşıyor. Geçtiğimiz sene “Logan: Wolverine” ile büyük beğeni toplayan Oscar adayı James Mangold’un yönetmen koltuğuna geçtiği filmde, “Outlander” dizisinin 3 Altın Küre adayı başrolü Caitriona Balfe, “Sessiz Bir Yer”in genç yıldızı Noah Jupe, Netflix’in Punisher’ı Jon Bernthal, “Boardwalk Empire” ve “House of Cards” gibi dizilerle tanınan Emmy adayı Paul Sparks ve Jack McMullen da yer alıyor.

Henüz resmi bir isme sahip olmayan ve “Ford vs. Ferrari” olarak anılan film, 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.

Çekimlerine bu yaz başlanacak film 28 Haziran 2019’da vizyona girecek.