“Galaksinin Koruyucuları 3” çekilmeyecek!

"Galaksinin Koruyucuları 3" yönetmen James Gunn ile yaşananların ardından zamansız olarak ertelendi.

Galaksinin Koruyucuları 3 belirsiz bir süreliğine ertelendi! 2020 yılında vizyona girmesi planlanan devam halkası, Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen cephelerinden “Galaksinin Koruyucuları” serisinin yönetmeni James Gunn ile yaşanan anlaşmazlıklar ışığında belirsiz bir süre için rafa kaldırıldı. Gunn’un pedofili ve tecavüz gibi tartışmalı konularla ilgili ofansif mizah içeren eski sosyal medya gönderileri Disney’in ünlü yönetmenle bağlarını koparmasının sebebi olmuştu.

The Hollywood Reporter’da yer alan habere göre; ön prodüksiyon için hazırlanan film ekibinin başka projelere dahil olmak konusunda serbest oldukları açıklandı. Prodüksiyonun durdurulmasının geçici olduğu belirtildi.

Serinin baş kahramanları imzalarını atarak yayınladıkları basın bildirisinde Gunn’ın yeniden işe alınması talebinde bulunmuştu Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Bradley Cooper, Sean Gunn, Vin Diesel, Pom Klementieff ve Michael Rooker’ın imzası bulunan bildiri ne yazık ki Disney’i ikna edememiş ve Gunn’ın işe geri alınmasını sağlayamamıştı. Gunn’ın Disney’in rakip yapım şirketleri tarafından da oldukça revaçta olduğu gelen bilgiler arasındaydı.

2014 yılında vizyona giren “Galaksinin Koruyucuları” eleştirmenlerden ve süper kahraman fanlarından tam not almış ve tüm dünyada 773 milyon dolar gişe hasılatı yapmıştı. Aradan üç sene geçtikten sonra gelen devam filmi Galaksinin Koruyucuları 2 ilki kadar beğenilmese de gişede onu geçerek 863 milyon dolar kazanmıştı.

“Galaksinin Koruyucuları 3″ün tarihi açıklandı

"Galaksinin Koruyucuları 3"ün prodüksiyon tarihi açıklandı.

3241