Death Note’un devam filmi geliyor

Ölüm Defteri'nin devam halkasının geleceği açıklandı. Peki bu adım tam olarak ne demek?

  • 12PAYLAŞIM
  • 1932OKUMA

Yakışıklı oyuncu Nat Wolff, Oscar adayı usta oyuncu Willem Dafoe ve Kapan’dan tanıdığımız Keith Stanfield’in başrollerini üstlendiği neo-noir doğaüstü gerilim filmi, devam halkasıyla tekrar seyircilerin karşısına çıkacak. “Ölüm Defteri”nin devam halkası için senarist Greg Russo ile anlaşmaya varıldı. Filmin yönetmen koltuğunu kimin dolduracağı ve kamera önüne geçecek oyuncular şu an için belirsizliğini koruyor. Zayıflığı sebebiyle tepki çeken hikayenin mi devam edeceği yoksa mangadan farklı bir bölümün mü ele alınacağı şu an için bilinmiyor.

Netflix orijinal yapımlarından biri olan “Ölüm Defteri” geçtiğimiz yıl sanal platform üzerinden seyircilerle buluşmuştu. Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen ve dünya çapında beğeniyle takip edilen bir Japon mangasına dönüşen fenomen “Death Note”un uzak bir uyarlaması olan film, seyircilerin beğenisinden çok eleştirilerinin hedefi olmuştu. Yönetmen koltuğuna The Guest’ten hatırladığımız Adam Wingard’ın oturduğu “Ölüm Defteri” mangada yer alan karakterleri bir hayli değiştirmiş ve manga hayranlarının tepkilerine maruz kalmıştı. Tüm karakterleri “Amerikalılaştırmak” ile suçlanan filmin yapımcısı Roy Lee, “Bu hikayenin farklı bir kültürde yorumlanması, dolayısıyla bazı bariz değişiklikler olacak.Bazı insanlar bunlardan hoşlanacaktır, bazı insanlar hoşlanmayacaktır.” demişti. Bu açıklama tahmin edilebileceği gibi pek çok hayranı daha da kızdırmıştı.

Şu sıralar Orange is the New Black ve Stranger Things gibi diziler, Netflix’te uzun metrajlı film yapımcılarının ürettiği her şeyi gölgede bırakıyor. Netflix dizilere dayalı olan başarısını uzun metrajlı film bölümüne taşımaya çalışıyor. Şirketin baş içerik sorumlusu Ted Sarandos tarafından büyük bir zafer olarak görülen “Ölüm Defteri”nin devam halkası, Netflix’in yapımlarına güvendiğinin altını çizme yolu olabileceği gibi, kitlesine fazla güvenmesi olarak da görülebilir.

Ölüm Defteri Filminden Yeni Tanıtım

25 Ağustos'ta Netflix'te yayınlanacak olan Ölüm Defteri'inden yeni video yayınlandı.

15663

Ölüm Defteri İçin Geri Sayım Sürüyor

Netflix’te yayınlanacak olan Ölüm Defteri filminden dikkat çekici bir sahne yayınlandı. Baş kahramanımız Light’ın Ryuk ile tanışma anını görüyoruz.

22019