Game of Thrones İle İlgili Dikkat Çeken Detaylar!

Yedinci sezonu ile ortalığı kasıp kavuran Game of Thrones'tan dikkat çeken detayları bir araya getirdik.

  • 147PAYLAŞIM
  • 24679OKUMA

Game of Thrones hakkında detaylı haberlere ulaşacağınız bu yazımızda karşınıza “Spoiler” çıkabilir, aman dikkat!

İlk Pilot Rafa Kaldırıldı

Spotlight’ın senaristi ve yönetmeni Tom McCarthy tarafından çekilen ilk Game of Thrones pilotu rafa kaldırılacak ve yeniden çekilecek kadar kötüydü.

Catelyn Stark

Catelyn Stark ve Daenerys Targaryen İlk Çekimde Başkaları Tarafından Oynandı

İlk pilotta Catelyn Stark ve Daenerys Targaryen’i Jennifer Ehle ve Tamzin Merchant canlandırıyordu. Dizi yayınlanma aşamasına geldiğinde yerleri Michelle Fairley ve Emilia Clarke ile değiştirildi. Ayrıca kitabın yazarı George R.R. Martin’in ilk pilotta Daenerys ve Khal Drogo’nun düğününe konuk olarak küçük bir rolü de vardı.

Peter Dinklage Dizinin İptal Edildiğini Sandı

Pilot kaldırıldıktan sonra David Benioff, Peter Dinklage’i çağırıp ona dizinin iptal olduğunu söyledi. Dinlage’in dizinin iptal olmadığını öğrenmesi tam altı saat sonra gerçekleşti.

Sansa Stark

Sansa Stark Dizideki Kurdunu Sahiplendi

Sansa Stark’ı oynayan Sophie Turner, ilk sezonda dizideki kurdu “Lady”i canlandıran Kuzey Eskimo Köpeği “Zunni”yi sahiplendi.

Gerçek Bir Dil

2014’de “Living Language” Khal Drogo gibi konuşabileceğiniz ‘etkileşimli dil dersleri’ yayınladı. Kurs, dizideki Dothraki dilini oluşturmak için HBO ile çalışan dil bilimci David, J. Peterson tarafından yapıldı.

Bazı Karakterlerin Oyuncuları Değişti

Dizi boyunca elle tutulur bazı karakterleri birden fazla oyuncu oynadı. Daario Naharis karakterini üçüncü sezonda Ed Skrein oynarken, son üç sezonda Michiel Huisman oynadı. Tommen Baratheon karakterini birinci ve ikinci sezonda Callum Wharry oynarken, üçten altıncı sezona kadar Dean-Charles Chapman oynadı. Myrcella karakterini ilk iki sezonda Aimee Richardson oynarken, beşinci sezonda Nell Tiger Free oynadı. Son olarak Gregor “Dağ” Clegane’i ilk sezonda Conan Stevens canlandırırken, ikinci sezonda Ian Whyte, diğer sezonlarda ise Hafþór Júlíus Björnsson canlandırdı.

Daenerys Targeryan (Khaleesi)

Daenerys Targeryan’ın Gözü Aslında Eflatun Rengi

Kitapta Targaryen ailesinin üyeleri gümüş rengi saçları ve eflatun gözleriyle ün kazanmışlardır. Çekimler sırasında Daenerys (Emilia Clarke) ve Viserys (Harry Lloyd) aslında eflatun kontakt lens takıyorlardı ancak dizinin yaratıcıları Benioff ve Weiss, oyuncuların duyguyu verme yeteneklerini olumsuz etkileyeceğini düşünerek bundan vazgeçtiler.

Dizide Ölen Karakterlerin Çoğu Kitapta Hayatta

Martin’in kitabında hayatta olan bazı karakterler dizide öldürülmüş durumda. Bunlara Shireen ve Stannis Baratheon, Myrcella Baratheon, Mance Rayder, Gece Nöbetçileri’nden Pyp, Grenn ve Barristan Selmy de dahil.

Arya Stark

Dizi İle Beraber İnsanlar Çocuklarına Karakterlerin İsimlerini Vermeye Başladı

2014 yılı içerisinde, ABD Sosyal Güvenlik Dairesi’ne göre, “Khaleesi” ABD’de kız çocuklarına verilen en popüler 755. isim oldu. Bu rakam 2013 yılında 1021. sıradaydı. İngiltere’de ise Khaleesi, Arya, Tyrion, Brienne, Sansa, Bran, Sandor ve Theon isimleri Game Of Thrones dizisinden sonra yükselişte olan isimler arasında.

Bir Aktör Dört Karaktere Hayat Verdi

İngiliz aktör Ian Whyte dizi içerisinde toplamda 4 rolde oynadı. Birinci ve ikinci sezonda Akgezen (White Walker)’i canlandıran aktör, ikinci sezonda Gregor Clegane’ı canlandıran üç aktörden biri oldu. Üçüncü sezonda isimsiz bir devi canlandırırken gördüğümüz Whyte, beşinci sezonda vahşi dev Wun Wun’u canlandırdı.

En Fazla İllegal Olarak İndirilen Dizi

TorrentFreak’e göre Game of Thrones 2012’den 2015’e kadar korsan olarak en fazla indirilen diziydi.

Game Of Thrones’dan 8. sezon fragmanı geldi

Son yılların en çok izlenen ve en çok beklenen dizi Game Of Thrones'dan yeni sezon fragmanı geldi. 

6304

‘Game of Thrones’tan sürpriz son! Herkes çok şaşıracak

Game of Thrones’un merakla beklenen finali bu kez başrollerden Sophie Turner’ın gündemindeydi. Dizide sekiz sezondur Sansa Stark karakterine hayat veren Turner, büyük finalin izleyiciyi ikiye böleceği

2450

Peter Dinklage’den duygusal mesaj!

Game of Thrones’un başrol oyuncularından Peter Dinklage, ‘Game of Thrones’ vedasıyla ilgili duygularını paylaştı

3668

George R. R. Martin ‘Game of Thrones’un bitmesini istemiyor

HBO’nun hit dizisi Game of Thrones, sekiz sezonun ardından final yapmaya hazırlanırken dizinin yaratıcısı George R. R. Martin’den yeni açıklamalar geldi.

2545