Amerika’da Zirve Yine Dunkirk’de

Nolan’ın son filmi Dunkirk bu hafta da zirveyi bırakmadı. Listede bu hafta 2 yeni film de yer alıyor.

  • 150PAYLAŞIM
  • 25099OKUMA

Listenin bu haftaki galibi başarılı yönetmen Christopher Nolan imzalı Dunkirk oldu. Mucize olarak görülen Dunkirk tahliyesini anlatan başarılı yapım 2. hafta kapanışını 28,1 milyon dolar ile yaptı. 100 milyon dolar bütçeli film 2. haftasından bütçesini çıkartmayı başarmış oldu. Listenin 2. sırasında da vizyonun taze yapımlarından biri yer aldı. Sanal dünyanın renkli ikonlarının macerasını anlatan animasyon Emoji Movie, açılışını 25,6 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Film böylece bütçesinin yarısına ulaşmış oldu. Listenin 3. sırasında Girls Trip yer aldı. 2. hafta kapanışını 20 milyon dolar ile yapan 19 milyon dolar bütçeli yapım şu anda 65,5 milyon dolarlık gişeye ulaştı.

Listenin devamını açan yapım ise güzel oyuncu Charlize Theron’un başrolünü üstlendiği Atomic Blonde oldu. James McAvoy’un da kadrosunda yer aldığı aksiyon filmi açılışını 18,5 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin 5. filmi Marvel kahramanı Örümcek Adam’ın yeni uyarlaması Örümcek-Adam: Eve Dönüş oldu. İngiliz oyuncu Tom Holland’ın başarıyla beyaz perdeye yansıttığı kahramanın uyarlaması 4. haftasında 13,4 milyon dolar gişe elde etti. 175 milyon dolar bütçeli film şimdiden 278,3 milyon dolar kazanmış durumda.

Listenin ikinci yarısını açan yapım Maymunlar Cehennemi serisinin yeni devam halkası Maymunlar Cehennemi: Savaş oldu. Maymun Sezar ile insanların lideri Colonel’in yaşayan tüm canlıların kaderi için giriştikleri mücadele 3. haftasında 10,3 milyon dolar kazandı. Listenin 7 numarası ise sevilen animasyon serisi Çılgın Hırsız‘ın 3. filmi oldu. Başarılı animasyon serisinin evli ve 3 kız babası Gru’sunu yeni ortaya çıkan ikiz kardeşiyle bir araya getiren devam filmi 5. hafta kapanışını 7,7 milyon dolar ile yaptı. 80 milyon dolar bütçeli animasyon şimdiden 230,4 milyon dolar kazanmış durumda.

Luc Besson imzalı Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu 2. hafta kapanışını 8. sırada 6,8 milyon dolar ile yaptı. Listenin 9. sırasında ise vizyonun aksiyon yapımlarından biri yer aldı. Kadrosunda başarılı isimleri toplayan aksiyon filmi Tam Gaz 5. hafta kapanışını 4 milyon dolar ile gerçekleştirdi. Listenin son filmi Amazon savaşçı kahraman Wonder Woman‘ın hikayesi oldu. Film 3,5 milyon dolar ile 9. hafta kapanışını yaptı. Toplamda ise 395,4 milyon dolar kazanmış durumda.

2018 Oscar Ödüllerini kazananlar belli oldu

2018 Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda, Jimmy Kimmel'in sunumuyla gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni'nde kırmızı halı rüzgarından sonra Oscar kazananlar da açı

2811

Bu Hafta Sinema ve Dizi Dünyasındaki Gelişmeler

Her hafta olduğu gibi bu hafta da sinema ve dizi dünyasında olan gelişmeleri sizler için derledik.

4039

Florida Film Eleştirmenleri’nin Tercihi Dunkirk

Florida Film Eleştirmenleri Birliği yılın en iyi filmi olarak Dunkirk’ü seçti.

2965

2017 Yılında Google’da En Çok Aranan 10 Film

Google verilerine göre 2017 yılında en çok aranan 10 filmi sizler için listeledik.

3458