George R. R. Martin ‘Game of Thrones’un bitmesini istemiyor

HBO’nun hit dizisi Game of Thrones, sekiz sezonun ardından final yapmaya hazırlanırken dizinin yaratıcısı George R. R. Martin’den yeni açıklamalar geldi.

Game of Thrones, geçtiğimiz akşam düzenlenen Emmy töreninde bir kez daha büyük ödülü kazanırken George R. R. Martin kırmızı halıda konuştu ve finalle ilgili yorumlarda bulundu. 22 dalda Emmy adaylığı kazanan diziyle ilgili “11, 12 ya da 13. sezona kadar gidebilirdik” diyen Martin, final kararının showrunnerler David Benioff ve D.B. Weiss’ten geldiğini açıkladı.

Martin, karar sürecini şu sözlerle açığa çıkardı: “David ve Dan, en fazla 5 ila 7 sezon gidebileceğimizi söyledi. Biz 8 olmasını sağladık ancak daha ilerisine gidemedik. Yaklaşık beş yıl önce 7 sezon yapalım demişlerdi; ben ise 10 sezon sürsün istiyordum ve onlar kazandı. Sonuçta asıl çalışanlar onlar.”

Ünlü yazar kırmızı halı sohbetini Game of Thrones’un devam dizileriyle sonlandırdı: “Final yapması Game of Thrones evreninin sona ereceği anlamına gelmiyor. Westeros tarihinde, farklı dönemlerde geçecek beş farklı devam dizisi üzerine çalışıyoruz. Bazıları Game of Thrones’un 100 yıl öncesinde geçiyor, bazısı ise 5000 yıl öncesinde…”

Game of Thrones’un final sezonunun 2019 ilkbaharında başlaması planlanıyor.

Game Of Thrones’dan 8. sezon fragmanı geldi

Son yılların en çok izlenen ve en çok beklenen dizi Game Of Thrones'dan yeni sezon fragmanı geldi. 

2457

‘Game of Thrones’tan sürpriz son! Herkes çok şaşıracak

Game of Thrones’un merakla beklenen finali bu kez başrollerden Sophie Turner’ın gündemindeydi. Dizide sekiz sezondur Sansa Stark karakterine hayat veren Turner, büyük finalin izleyiciyi ikiye böleceği

1537

Peter Dinklage’den duygusal mesaj!

Game of Thrones’un başrol oyuncularından Peter Dinklage, ‘Game of Thrones’ vedasıyla ilgili duygularını paylaştı

1806

70. Emmy ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 70'incisi düzenlenen Emmy Ödülleri'nde kazananlar belli oldu. 22 dalda adaylık elde eden Game of Thrones en iyi dizi seçildi.

2114