HBO’nun yeni filmi “Fahrenheit 451”den ilk teaser geldi

HBO'nun dört gözle beklenen Fahrenheit 451” filminden ilk teaser fragman geldi.

Fahrenheit 451, aslında Black Mirror gibi yapımlardan önce, teknoloji dolu bir geleceğin ne kadar korkutucu olabileceğine dair ilk fikir üreten eserlerden biriydi. Yazarı Ray Bradbury’nin de zaten bilim kurgu ve fütüristik roman alanlarının, “babası” olduğu düşünülürse gayet normal. Ama bu muhteşem eserin uyarlamasının, muhteşem bir kadroyla ve HBO gibi oldukça güzel dizilerin yayınlandığı kanalda yayınlanacağını duyduğumda beni çok heyecanlandırmıştı.

Korkutucu bir distopya havasına sahip filmin yönetmenliğini Ramin Bahrani üstleniyor. “Hoşçakal Solo”, “Ailem İçin” ve “99 Homes” filmleriyle tanıdığımız yönetmen yeni filminde başrolleri 2 Oscar adayı Michael Shannon ve “Black Panther”ın yıldızı Michael B. Jordan’a emanet ediyor. Başrol ikilisine filmde Sofia Boutella, Keir Dullea, Chris Gleason, Martin Donovan, Lilly Singh, Grace Lynn Kung, Joe Pingue ve Sean Jones eşlik ediyor.

Distopya edebiyatının en önemli eserlerinden biri sayılan “Fahrenheit 451”, tarihin menfaatler ışığında yeniden yazıldığı, medyanın uyuşturucu görevi gördüğü ve itfaiyecilerin yakalanan kitapları yaktığı bir gelecekte geçiyor. Montag ve Beatty isimli iki itfaiyecinin karşıya karşıya geldiği hikayede, Michael B. Jordan akıl hocasıyla karşı karşıya gelen ve insanlığını yeniden kazanmaya çalışan itfaiyeci Montag karakterini canlandırırken, başarılı oyuncu Michael Shannon da itfaiye şefi ve akıl hocası Beatty olacak. Güzel oyuncu Sofia Boutella ise ikili arasında kalan muhbir Clarisse olarak karşımıza çıkacak.

Usta yönetmen François Truffaut tarafından 1966 yılında beyazperdeye uyarlanan “Fahrenheit 451”in yeni uyarlamasının ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2436

HBO’dan Game of Thrones’lu yeni sezon tanıtımı 

HBO, yeni televizyon sezonu öncesi bu sezon yayınlayacağı dizilerle hazırladığı fragmanı paylaştı.

2597

Westworld 3. sezon onayını aldı

Emmy ödüllü HBO dizisi Westworld, Nisan ayının sonunda prömiyerini yapmasının ardından üçüncü sezonun onayını aldı.

2636

Sylvester Stallone yeni filmi Creed 2’nun çekimleri başladı

En çok beklenen filmlerden olan ve başrollerinde Michael B. Jordan ve Sylvester Stallone’nin olduğu Creed 2'nin çekilmerine başladıklarını duyurdular.

2958