Stephen King’in The Bone Church öyküsü ekrana uyarlanıyor

Daha önce Mr Mercedes isimli kitabın ekrana uyarlamasıyla bir araya gelen Stephen King ve Chris Long şimide de King’in The Bone Church’ünde tekrar birlikte çalışmaya hazırlanıyorlar

Yayınlanan haberlere göre eserin yayın hakları, Chris Long ve David Ayer’in şirketi Cedar Park Entertainment tarafından satın alındı.

The Bone Church genel olarak Bone Kilisesi’ni bulmaya çalışan bir kaşifin maceralarını konu alıyor. Dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ve kadrosunda kimler olacağı gibi bilgiler henüz belli değil.

 

Stephen King’in The Tommyknockers romanı sinemaya uyarlanıyor

Stephen King'in 1987'de yayınlanan ve Türkçe'ye Şeffaf adıyla çevrilen bilim kurgu ve korku türündeki romanı The Tommyknockers, James Wan ve Roy Lee tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.

375

Stephen King’in 8 Korku Filmi

Edebiyat ve sinema dünyasında başarısından söz ettiren Stephen King'in eserlerinden esinlenmiş 100'den fazla korku filmi ve televizyon programı bulunuyor.

4974

“O” (IT) Filmi Gişede Neden Başarılı Oldu?

Stephen King’in romanından uyarlanan yeni “O” (IT) filmi korku filmleri tarihinde gişenin en başarılısı oldu. Film bu başarıyı nasıl yakaladı?

987

“O” Yeniden Zirvede

Geçen haftalar içerisinde birçok gişe rekorunun yeni sahibi olan O (It), ABD'de vizyondaki dördüncü hafta sonunda yeniden gişenin zirvesine yerleşti.

665