Hoşça Kal Prenses Leia, Hoşça Kal Carrie Fisher

Star Wars serisinin efsanevi karakteri Prenses Leia'ya hayat veren Carrie Fisher geçirdiği kalp krizi sonucunda, 60 yaşında yaşamını yitirdi. Fisher'ın ölümü, oyuncu arkadaşlarından hayranlarına herkesi üzüntüye boğdu.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3143OKUMA

Efsanevi Star Wars serisinin en çok iz bırakan karakterlerinden biri de şüphesiz Prenses Leia Organa idi. Karakterin başarısının ve bu denli sevilmesinin en temel nedeni, elbette Leia’ya hayat veren ünlü oyuncu Carrie Fisher’ın enfes performansı…

Prenses Leia olarak milyonların kalbini kazanan Carrie Fisher bu sefer milyonların kalbini paramparça etti. 23 Aralık’ta Londra’dan Los Angeles’a uçak yolcuğu yaptığı esnada kalp krizi geçiren Carrie Fisher, ne yazık ki üç gün süren hayat mücadelesini kaybetti. Geçen sene Star Wars 7: Güç Uyanıyor filminde bir kez daha Prenses Leia olarak sevenlerinin karşına çıkan, bir süredir de serinin 8. filmi için çekimlere devam eden Fisher’ın kaybı tüm dünyada büyük üzüntü ile karşılandı.

Aile üyeleri ve hayranlarının dışında, Fisher’ın kaybına en çok üzülen isimler elbette birlikte sahne aldığı oyuncular, set arkadaşları, yapım ekibi üyeleri ve yönetmenlerdi.

Fisher’ın ölümünden ötürü duydukları üzüntüyü resmi sosyal medya kanalları aracılığı ile ifade eden isimler arasında; Star Wars oyuncuları Mark Hamill (Luke Sywalker), Harrison Ford (Han Solo), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), David Prowse (Darth Vader), Anthony Daniels (C-3PO), Andy Serkins (Snoke) ve Warwick Davis (Wicket) bulunuyor. Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy ve Star Wars: Episode VII – The Force Awakens yönetmeni J.J. Abrams da üzüntüsünü paylaşan diğer önemli isimler.

“Söyleyecek söz yok. #yıkılmış”

“Carrie’nin ölüm haberinden ötürü derin bir üzüntü içindeyim. O büyük bir saygı ve hayranlık duyduğum çok iyi bir arkadaştı. Bugün güç karanlık!”

“Carrie’nin hayattan göçüşünü öğrenmekten ötürü büyük üzüntü duyuyorum. O birlikte çalışması harika biriydi. Arkadaşlarına, ailesine ve dünyanın her köşesindeki hayranlarına baş sağlığı diliyorum.”

“Carrie’nin gücünü anlamak için onunla tanışmanız gerekmezdi. O hayal edebileceğiniz ölçüde harika ve güzel, güçlü ve harikulade, zeki ve komikti. Onu kaybetmiş olmak ne büyük bir haksızlık. Onun varlığıyla kutsanmak ise büyük şans.” J.J. Abrams

“Prenses Leia, @carrieffisher artık güç ile birlikte. Nezaketin ve keskin ince zekan çok özlenecek. #RIP Not: Süt ve kurabiyeler için teşekkürler. xx”

“Yeni yıl dileğimin kabul olduğunu sanıyordum. Öyle değilmiş. Birçok kişiden gelen tüm olumlu düşünceler ve dualara rağmen… Çok, çok üzgünüm.”

“Sevgili Carrie; güzel, dürüst ve eşsiz bir insana bu kadar erken veda etmekten büyük üzüntü duymaktayım. Çoklu evrende görüşmek üzere…”

Carrie, Lucafilm’deki herkesin kalbinde çok özel bir yer kaplıyordu. Bu nedenle onsuz bir hayat düşünmek çok zor. O çoğu için Prenses Leia idi ama bizim için harika bir arkadaştı. Carrie boyun eğmez bir ruha, inanılmaz bir ince zekaya ve sevgi dolu bir kalbe sahipti. O ayrıca şimdiki kadın kahraman kavramını yıllar öncesinde tanımlayan isimdi. Prenses Leia rolündeki mükemmelliği, dünyanın her yerindeki birçok genç kıza güç ve güven ilhamı verdi. Onu çok özleyeceğiz.” Kathleen Kennedy

“Sevgili arkadaşım @carrieffisher hakkındaki haberden ötürü şaşkınlık ve üzüntü içindeyim. Tüm düşüncelerimiz Carrie, ailesi ve arkadaşlarıyla…”

Oyunculuk dışında senaristlik ve yazarlık da yapan Fisher hakkında tüm detaylara, Fisher’ın IMDB profilinden ulaşabilirsiniz.

Güç seninle olsun Prenses Leia! Seni hiç unutmayacağız!

Star Wars: The Last Jedi’dan Fragman

Yeni nesil Star Wars serisinin ikinci filminden ilk fragman yayınlandı.

18337

Tekrar İzlenilesi Carrie Fisher Filmleri

Carrie Fisher… Ölüm Yıldızı’nın hakkından gelen Star Wars’un Prenses Leia’sı, kocaman evrenin en güzeli en cesur yüreklisi, gücün en kıymetlisi, her daim, ölümsüz artık…

3504