Tekrar İzlenilesi Carrie Fisher Filmleri

Carrie Fisher… Ölüm Yıldızı’nın hakkından gelen Star Wars’un Prenses Leia’sı, kocaman evrenin en güzeli en cesur yüreklisi, gücün en kıymetlisi, her daim, ölümsüz artık…

  • 22PAYLAŞIM
  • 3546OKUMA

”2016 bitsin, gitsin” cümlesini duymaktan, okumaktan herkes gibi biz de çok sıkıldık. Ancak bu yıl tam anlamıyla bir felaket olarak tarihe şimdiden geçti. Bitmesine birkaç gün var ama asıl meselemiz 2016 ile mi onu da bilemiyoruz. Dünyada olan biten her kötülüğü de 2016 yılına yüklemek biraz haksızlık gibi. Diğer yandan bu sene içinde hayatını kaybeden o kadar çok değerli ve ilham verici insan oldu ki, ister istemez lanet gibi bir yıl demeden de duramıyoruz. Bu ikilem arasında gidip gelirken şimdi de Carrie Fisher daha 60 yaşında buralardan göçüp gitti. Biz de bunun üzerine, Carrie Fisher’a saygı duruşu niteliğinde, en sevdiğimiz beş filmini sizlere yeniden hatırlatmak istiyoruz.

Star Wars: A New Hope / 1977

Prenses Leia karakteri ile ilk olarak Star Wars: A New Hope filminde tanışmıştık. Serinin ilk filminde Carrie Fisher’ı beyaz perdede gören herkesin hayranlıkla onu izlediğini düşünüyoruz. George Lucas’ın en doğru tercihlerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Blues Brothers / 1990

Müzik dünyasına ait filmler her zaman fark yaratır. Gerçekten iyi kurgulanan, doğru oyuncularla yola çıkan ve iyi bir yönetmene sahip olan filmlerin başarısız olması zordur. Blues Brothers da sinema dünyasının fark yaratan eserlerinden biri. Carrie Fisher’ın sahnelerini unutamayacağınızı düşünüyor ve bu filmi atlamamanızı tavsiye ediyoruz.

Star Wars: The Empire Strikes Back / 1980

Listemizin Star Wars ağırlıklı olması biraz sıkıcı mı? Böyle düşünmenizi gerektirecek hiçbir şey yok, çünkü kabul edelim, Carrie Fisher tam olarak bir Star Wars efsanesi. Serinin ikinci filmi The Empire Strikes Back’de Carrie Fisher daha da olgun ve daha iyi bir oyuncuya dönüştüğünü kanıtlıyor.

Hannah and Her Sisters / 1989

En iyi senaryo dalında Oscar ödülü kazanmış olan Woody Allen imzalı Hannah and Her Sisters filmini sadece Carrie Fisher için tavsiye etmiyoruz. Gerçekten iyi bir film izlemek isteyen herkes için altını özellikle çiziyoruz.

The Burbs / 1989

The Burbs filmi ile harika zaman geçireceğinizi düşünüyoruz. Komşularının katil olduğunu düşünen mahalle sakinleri ile absürt bir komedi ile karşı karşıya kalacaksınız ve Carrie Fisher’ı Tom Hanks ile birlikte seyredeceksiniz.

Star Wars düellosuna Owen Wilson efekti!

Owen Wilson'ın sesi ışın kılıçlarını şenlendiriyor.

2422

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi”nde kimler var?

Star Wars'ın yeni filmi Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi'nde karakterlerin posterleri yayınlandı.

2881

Solo: The Han Solo Star Wars Story 25 Mayıs 2018’de Vizyonda

Star Wars'un ikonik kahramanının köklerine dönen "Solo: A Star Wars Story"den ilk fragman yayınlandı.

3980

Neredeyse Filmi Kadar Güzel Olan 20 Soundtrack Albüm

Bazı filmleri tekrardan seyretmemizi sağlayacak kadar güzel soundtrackler vardır. Bu soundtracklerden bazılarını sizler için derledik.

3213