I Am: Heath Ledger

2008 yılında hayatını kaybeden başarılı aktör Heath Ledger’ın belgeselinden fragman yayınlandı.

  • 135PAYLAŞIM
  • 22554OKUMA

The Dark Knight filminde sergilediği Joker performansıyla hafızalarımıza kazınan müthiş aktör Heath Ledger’ı 2008 yılında, kullandığı sakinleştiriciler, uyku hapları ve ağrı kesicilerin tepkimeye girerek aktörü zehirlediği, bu sebeple Ledger’ın hayatını kaybettiği açıklandı.

Özellikle farklı türlerde filmlerde özgün karakterleri, yine kendine özgü bir biçimde canlandıran başarılı aktörün kariyerine baktığımızda gerçekten çok iyi filmler görebiliyoruz. 2005 yapımı, Ang Lee’nin yönettiği Brokeback Mountain filminde Jake Gyllenhaal ile başrolleri paylaştı. Eşcinsel kovboy çiftlerin hikayesinde Ledger müthiş bir oyunculuk sergiliyor. Arkasından 2006 yılı yapımı Candy filmiyle adından fazlasıyla söz ettiren aktör, Neil Armfield’ın filminde başrolü Abbie Cornish ile paylaştı. İki uyuşturucu bağımlısı gencin aşkları üzerine kurulu olan filmde Geoffrey Rush da yer alıyor.

Joker Bambaşka

Heath Ledger’ın tüm dünya tarafından müthiş bir aktör olduğunun kabul edilmesi ise 2008 yılında Christopher Nolan’ın Batman serisinin ikinci filmi The Dark Knight ile oldu. Efsane çizgi-roman karakteri ve Batman’in en büyük düşmanı Joker’e bambaşka bir boyut kazandıran Heath Ledger, o performansıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarı’nı da kazandı. Başarılı aktör The Dark Knight’ta Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Aaron Eckhart, Morgan Freeman ile birlikte yer aldı. Sonrasında efsane yönetmen Terry Gilliam ile Dr.Parnassus filminin çekimlerine başlayan Ledger, filmin çekimleri tamamlanmadan hayatını kaybetti. Bunun üzerine yine de filmi iptal etmeyen Gilliam, projede ufak farklılıklar yaratarak Ledger’ın karakteri Tony’i farklı aktörlerin canlandırmasını sağladı.

Spike TV’de yayınlanacak I Am: Heath Ledger belgeselinde aktörün kariyerine, geçmişine, karakter özelliklerine yolculuk edeceğiz. Beraber daha önce çalıştığı insanlar, ailesi ve arkadaşlarını göreceğimiz belgeselin yayınlanma tarihi 17 Mayıs 2017.

Yeni Joker’den ilk fotoğraf geldi!

Belki de çizgi-roman tarihinin en popüler kötü karakteri olarak tanımlanabilecek olan Joker, 2019 yılında kendi uzun metraj filmine kavuşuyor.

3276

Gary Oldman’ın yeni projesi belli oldu

Başarılı oyuncu Gary Oldman, The Woman in the Window filminin kadrosuna katıldı

2149

Jared Leto’lu Joker Filmi Geliyor!

Batman'in ikonik düşmanı Joker, Jared Leto ile solo filmine kavuşuyor.

3332

Gündeme bomba gibi düştü! Morgan Freeman taciz skandalı

Usta oyuncu Morgan Freeman hakkında 8 kadın taciz iddiasında bulundu.

2310