İşte Haftanın Film Seçenekleri

Bu hafta gösterime giren filmlere göz atıyoruz. Logan ile İstanbul Kırmızısı dikkat çeken filmler.

  • 78PAYLAŞIM
  • 13069OKUMA

Logan

Hugh Jackman’ın Wolverine karakterine vedası bu haftanın en fazla öne çıkan filmi. Logan‘ın başrollerini Hugh Jackman ile beraber, Patrick Stewart (Professor X) ve Dafne Keen(X-23) üstleniyor. Ayrıca kadroda yer alan diğer isimler, Doris Morgado, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elizabeth Rodriguez, Richard E. Grant, Mary Peyton Stewart, Daniel Bernhardt, Eriq La Salle, Juan Gaspard.

 

İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek’in yeni filmi İstanbul Kırmızısı kalabalık ve başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla dikkat çekiyor. Halit Ergenç, Zerrin Tekindor, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün, Nejat İşler gibi oyuncuları bir araya getiren film ilgi de çekici bir konuya sahip. Uzun yıllar yurtdışında yaşayan yazar- editör Orhan Şahin(Halit Ergenç) ünlü yönetmen Deniz Soysal(Nejat İşler)’ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Orhan yıllar sonra döndüğü İstanbul’u yepyeni gözlerle keşfederken, unuttuğu duyguları yeniden yaşamaya başlayacaktır.

 

The Founder

1954 yılında Milkshake makinaları satan gezici satıcı Ray Kroc’un hikayesine yolculuk etmek isterseniz The Founder sizleri bekliyor. Hem de başrolünde usta aktör Michael Keaton ile beraber. John Lee Hancock’un yönettiği film Ray Kroc’un McDonalds kardeşler ile tanışmasını ve markanın yükselişini anlatıyor.

 

Yağmurlarda Yıkansam

Gülten Taranç’ın yönettiği film bir kadın cinayetinde geride kalıp o acıyı yüklenenin gözünden bakıyor hayata. Annesi, babası tarafından öldürülen Gamze’nin hikayesi, alışılageldiği gibi cinayetle biten bir hayatı değil; cinayetle başlayan yeni bir hayatı anlatıyor. Kadın cinayetlerinin tek mağdurunun yalnızca öldürülen kadınlar olmadığı, Gamze’nin, yani yine bir kadının hikâyesi üzerinden anlatılıyor. Hikâyede 15 yaşındaki Gamze’nin öfkesi, yalnızlığı çaresizliği ve özlemleri hiç bakılmayan bir bakış açısıyla izleyici ile buluşuyor.

 

Deli Dolu (Like Crazy)

Beatrice ve Donatella, birbirlerinden tamamen farklı, hayatları pek kolay geçmemiş iki güçlü kadındır ancak tek ortak noktaları birisinin polis, diğerinin ise kocasının zoru ile atıldığı akıl hastanesidir. Tanıştıklarından beri iyi anlaşan bu iki kadın birgün hiç hesapta yokken birlikte hastaneden kaçar. Bütün hastane yetkilileri ve uzmanlar peşlerindeyken bu çılgın ikili, Donatella’nın geçmişini temize çekmeye, Beatrice’in ise kanunların kendisinden ayırdığı oğlunu görmeye çalıştığı eğlenceli bir o kadar da duygulu bir yolculuğa çıkarlar.

 

Reis

Hüdaverdi Yavuz’un yönettiği günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu ediniyor.

Tuba Büyüküstün ile Kenan İmirzalıoğlu aynı dizide buluşacak

Ay Yapım, yeni sezonda güzel oyuncu Tuba Büyüküstün ile yakışıklı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun başrollüğünde yeni bir dizi çalışması yapıyor. 

4809

Wolverine karakterine yeni aday: Keanu Reeves

 Hugh Jackman'ın geçtiğimiz yıl Wolverine rolünden emekli olduğunu açıklamasının ardından yerini kimin dolduracağı X-Men hayranları tarafından oldukça çok tartışılan bir konu olmuştu.

6461

Tuba Büyüküstün dünya IMDB listesinde rekor kırdı!

Televizyonlarda son olarak Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrolü paylaştığı Cesur ve Güzel dizisinde gördüğümüz Tuba Büyüküstün, bu hafta IMDb starmetre listesinde Türk oyuncular arasında birinci oldu.

3388

Kaybedenler Kulübü Yolda ile Seri Devam Ediyor

Yedi yıl sonra gelen devam filmi "Kaybedenler Kulübü Yolda"dan ilk afiş yayınlandı.

3637