J. J. Abrams’tan Bir Dizi Daha Geliyor

'Demimonde' Abrams’ın Fringe’in ardından tek başına ürettiği ilk dizi olacak.

  • 20PAYLAŞIM
  • 3315OKUMA
j.j.abrams

J.J. Abrams HBO’ya Dizi Yapıyor

HBO, J.J. Abrams’ın kaleme aldığı bilim kurgu senaryosunun haklarını satın almayı başardı. Demimonde adlı dizi Abrams’ın şirketi Bad Robot Prods. ile Warner Bros. TV’nin imzasını taşıyacak. HBO ise projede ortak yapımcı olarak yer alıyor.

Bir süredir üzerinde ciddi bir rekabetin yaşandığı Demimonde, Apple’ın da peşinden koştuğu yapımlardandı. Ancak J.J. Abrams’ın HBO geçmişi mücadeleden HBO’nun galip ayrılmasını sağladı. Fantastik bilim kurgu türündeki dizinin konusu henüz açıklanmasa da gizemli bir güce karşı savaşan insanlığı ele alacağı söylentiler arasında.

Yapımın showrunner koltuğunda yer alacak isim henüz netleşmezken yürütücü yapımcı tarafında Abrams’a kendi şirketinden Ben Stephenson eşlik edecek.

Demimonde, Abrams’ın şirketi Bad Robot’un Westworld ve Lovecraft Country dizilerinin ardından HBO’ya yaptığı üçüncü dizi olacak. Abrams’ın Hulu için Castle Rock’a imza attığını da hatırlatalım.

J. J. Abrams’tan Bir Dizi Daha Geliyor

Hollywood’un ünlü yapımcısı J.J. Abrams, Fringe’den bu yana ilk kez bir televizyon dizisinin senaryosunu kaleme almaya başladı. Bilimkurgu dram türündeki yapımın resmi adı ise henüz açıklanmadı.

2019’un Aralık ayında vizyona girmesi planlanan Star Wars: Episode 9’un da yönetmenliğini ve senaryosunu üstlenen 51 yaşındaki yapımcı, yaklaşık iki yıllık süreye başka projeler de sığdırıyor.

Abrams’ın üzerinde çalıştığı aile dramasında, bilim insanı olan bir anne ile eşinin ve kızının geçirdiği trafik kazasının ardından yaşananlar konu ediliyor. Anne komaya girerken kızı kendisini annesinin deneyleriyle oluşmuş, korkunç ve baskıcı bir güçle yüzleşen garip bir dünyada buluyor.

Birçok gizem unsuru içerecek olan Abrams-tarzı dizinin her bölümü, izleyicileri soru işaretleriyle başbaşa bırakacak. Apple, Warner Bros ve HBO’nun ilgi gösterdiği projenin hangi platformda ne zaman yayınlanacağı önümüzdeki aylarda belli olacak.

Quentin Tarantino Emekli Olma Planlarını Star Trek ile Erteliyor

Şu sıralar dokuzuncu filmi için çalışmalara devam usta yönetmen Quentin Tarantino yeni bir Star Trek filmi için harekete geçti.

3213