J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatacak Olan Film: Middle Earth

Yazdığı fantastik eserler sayesinde dünya genelinde çok büyük bir üne sahip olan Tolkien'ın hayatı, Middle Earth isimli otobiyografik filme konu edilecek.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2888OKUMA

Entertainment Weekly’nin haberine göre, Tolkien’ın hayatını anlatacak filmle ilgili bazı detaylar netleşti. Filmin yönetmen koltuğunda, daha önceden Doctor Who‘nun bazı bölümlerinde de yönetmenlik yapmış olan James Strong oturacak.

Filmin hikayesinin bel kemiğini Angus Fletcher‘ın, Tolkien üzerine yaptığı uzun araştırmalar ve röportajlar oluşturuyor.

Filmde; Tolkien’ın I. Dünya Savaşı’nda yer aldığı yıllardan, eşi Edith’le arasında geçenlere kadar Tolkien’a dair birçok konu işlenecek.

Filmin yapımcılığını, zamanında Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesine de yeşil ışık yakan, New Line Cinema’nın eski yöneticilerinden Bob Shaye ve Michael Lynne üstleniyor.

Yönetmen James Strong, Doctor Who‘nun yanında, İngiliz dizileri Downtown Abbey ve Broadchurch‘ün de bazı bölümlerinde yönetmen olarak yer almıştı. Strong ayrıca, İngiliz futbol kulübü Manchester United’ın tarihinde yaşanan önemli bir olayı anlatan United (2011) filminin de yönetmenliğini yapmıştı.

J.R.R. Tolkien’ın Hayat Hikayesinin Uyarlaması Tolkien Filmi Vizyona Hazır

Nicholas Hoult'un fantastik edebiyatın en önemli isimlerinden J.R.R. Tolkien'ı canlandırdığı filmin çekimleri bitti.

10707