Kahramanlar Daha Mı Önemli

Marvel Studios filmlerinin asıl odak noktası her zaman kahramanlar. Peki kötü adamların suçu ne?

  • 35PAYLAŞIM
  • 5789OKUMA

Marvel Studios gerçekten muazzam bir evren yarattı. Filmleri sevin ya da sevmeyin birbiriyle bağlantılı hikayeler zincirini çizgi romanlardaki gibi sinema dünyasında da bağlamak cidden kolay bir iş değil. Bunu sadece hikaye örgüsü, filmlerin senaryo bütünlüğü üzerinden söylemiyoruz, oyuncu kadroları ve belirli bir dil oluşturmak anlamında da belirtiyoruz. Yüksek kontratlara sahip başrol oyucularını bir araya getiriyorsunuz ve her birinin beraber bir kimya yakalamasını istiyorsunuz. Ve her kahramanın kendi özel filmlerinin yönetmenleri farklı, Avengers gibi, Captain America: Civil War gibi… Nereden baksanız bütün olarak çok ciddi bir başarı var. Hem gişe sonuçlarına hem de eleştirmenlerin Marvel filmleri hakkında yaptıkları yorumlara baktığımızda da bunu görüyoruz.

Peki ne oldu da bir Marvel övme işine kalkıştık, söyleyelim. Geçen hafta Marvel Studios’un tam tepesindeki adam şöyle şeyler söyledi:

“Sanıyorum kötü adamlar konusunda eleştirilmemiz doğal. Yani odak noktamız her zaman kahramanlarımız oluyor. Bu, isteyerek yaptığımız bir şey ve şuanda iyi gidiyoruz.”

Marvel sinema evreninin patronu eleştirildikleri konu ile ilgili yaptığı bu açıklamayla her şeyi açıklığa kavuşturdu aslında. Marvel Studios’un düşünmeden, planlamadan attığı bir adım yok. En başında dediğimiz gibi, filmleri sevin sevmeyin hakikaten işin bir düzeni olduğu aşikar.

Bununla birlikte Kevin Feige 20’den fazla süper kahramanın içinde olacağı Avengers: Infinity War filminin başrolünü aslında bir kötüye teslim ettiklerini de açıkladı. Tabii bu isim tahmin edersiniz ki Thanos. Çizgi roman dünyasının en güçlü kötülerinden, güçlünün de güçlüsü Thanos’un Infinitiy War’da ortalığı yakıp yıkacağı kesin gibi. Biz genelde olduğu gibi yine iyi bir filmle karşılaşacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca kötü roller Marvel tarafından her zaman çok çok iyi oyunculara teslim edildi her ne kadar filmin odak noktaları olmasalar da. Sadece bu tercihlerinden dolayı bile bir teşekkür etmek isteriz aslında.

Avangers: Infinitiy War’de Thanos’u canlandıracak oyuncu ise Josh Brolin, yani yine iyi bir seçim…Filmin gösterime gireceği tarih ise 2018

Marvel’ın kadın kahramanları aynı dizide!

Young Avengers ve Wonder Woman'ın yaratıcısı Allan Heinberg, Marvel’ın kadın süper kahramanlarını buluşturacak yeni bir dizi için kolları sıvadı.

3210

Captain Marvel’dan ilk fragman geldi!

Marvel'ın ilk kadın süper kahraman filmi niteliği taşıyan Captain Marvel'dan fragman yayınlandı.

2573

Luke Skywalker’ımız Marvel’a mı Geçiyor?

Luke Skywalker'ımız Mark Hamill sonunda Marvel Sinematik Evreni'ne katılıyor gibi görünüyor.

2534

Marvel’a Müslüman süper kahraman geliyor

Marvel Sinematik Evreni’nin patronu Kevin Feige, Müslüman süper kahraman Ms. Marvel filminin çekileceği açıklamasında bulundu

2856