Korku Efsanesi “IT”

Stephen King’in romanından uyarlanan IT, fragmanıyla ilk gün izlenme rekorunu kırdı.

New Line Cinema‘nın yeniden uyarladığı “It” filminin fragmanı izlenme rekoru kırdı. 24 saat içinde toplamda 197 milyon defa izlenen fragman Amerika’da 1.8 milyon kişinin Facebook hesabından paylaşmasıyla 36 saat içinde 246 milyona ulaştı. Daha önce Hızlı ve Öfkeli 8 filminin fragmanı 139 milyon defa izlenmişti.

Stephen King’in romanından uyarlama olan 1990 yapımı ilk filmde ikonik hale gelen Pennywise karakterini Tim Curry canlandırmıştı. Kırmızı saçları, beyaz boyalı yüzü ve sarı bahçıvan tulumuyla korku sinemasının en öneli karakterlerinden biri olmuştu. Bu kez Pennywise rolünde Bill Skarsgård‘ı göreceğiz. Filmin yönetmen koltuğunda ise Andrés Muschietti otururken filmin kadrosunda Javier Botet, Finn Wolfhard, Owen Teague ve Nicholas Hamilton yer alıyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini Chung-hoon Chung üstleniyor. Müzikleri ise Benjamin Wallfisch‘e ait. Filmin senaryosunu Chase Palmer, Cary Fukunaga ve Gary Dauberman kaleme aldı. Avı sırasında kendini gizlemek için kurbanlarının korkularının ve fobilerinin kılığına girebilen Pennywise karakteri, Stephen King’in çocukluk travmaları, değişkenlik gösteren hafıza gibi ilgisini çeken pek çok psikolojik altyapıya sahip bir karakter olarak karşımıza çıkıyor…

Filmin gösterim tarihi 8 Eylül 2017

Fatih Akın, Stephen King’in romanını sinemaya uyarlıyor

Paramparça filmiyle Altın Küre ödülü kazanan Fatih Akın, Stephen King'in Firestarter romanını beyaz perdeye uyarlayacak.

3276

Stephen King’in ‘The Outsider’ romanı ekrana uyarlanıyor

"The Outsider", "The Dark Tower"ın yapım şirketi tarafından ekrana taşınıyor

2653

Stephen King’in The Tommyknockers romanı sinemaya uyarlanıyor

Stephen King'in 1987'de yayınlanan ve Türkçe'ye Şeffaf adıyla çevrilen bilim kurgu ve korku türündeki romanı The Tommyknockers, James Wan ve Roy Lee tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.

2583

Stephen King’in The Bone Church öyküsü ekrana uyarlanıyor

Daha önce Mr Mercedes isimli kitabın ekrana uyarlamasıyla bir araya gelen Stephen King ve Chris Long şimide de King’in The Bone Church’ünde tekrar birlikte çalışmaya hazırlanıyorlar

2695