Korku filmi “Sessiz Bir Yer”in devam filmi geliyor

Bu yıl gişede yüzü en çok gülen 'Sessiz Bir Yer' hız kesmeden devam filmine hazırlanıyor.

“The Office” dizisiyle tanıdığımız 3 Emmy adayı John Krasinski’nin yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği korku filminin devam halkası için hazırlıklar başladı.

17 milyon dolarlık mütevazı bütçesine karşılık dünya çapında 213 milyon dolar elde etmeyi başaran korku filmi bu yılın en kar eden korku filmi olmuştu. Las Vegas’taki CinemaCon’da konuşan Paramount Pictures CEO’su Jim Gianopulos da bu başarının devamını getirmek niyetinde. “Eğer beş yıl önce, biri bana gelip de ‘The Office’ dizisinin komik adamı Jim’in oynadığı neredeyse sessiz bir filmin Paramount için büyük kazanç olacağını söyleseydi, ‘gidip Paramount’da çalışmalıyım’ derdim” diyen Gianopulos, devam halkası için senaryo konusunda şimdiden kimi fikirler üretildiğini belirtti.

“Sessiz Bir Yer”in senaryo ekibi Bryan Woods, Scott Beck ve John Krasinski de filmin Amerika’da vizyona girişinden birkaç gün sonra devam halkası ihtimalini dile getirmişti. Beck; “Bilgisayarımızdaki Word dökümanlarına da gizlenmiş çok sayıda elenmiş bölüm var. Yani anlatabileceğimiz daha bir sürü hikaye var” demişti.

“Sessiz Bir Yer” güvenlikleri için seslerinden vazgeçen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Dört kişilik bir aile, sesle avlanan gizemli yaratıkların saldırısının ardından sessizlik içinde hayatlarını idame ettirmek zorunda kalıyor. Filmde Krasinski’nin yanı sıra Altın Küre ödüllü Emily Blunt, Noah Jupe ve Millicent Simmonds da eşlik ediyor.

Zirve Süper Kahramanların!

Türkiye gişe verilerine göre 27-29 Nisan hafta sonunda Box Office listesinde zirve değişikliği gerçekleşirken zirveyi Avengers: Sonsuzluk Savaşı zirveyi aldı.

1229