Marvel’a Müslüman süper kahraman geliyor

Marvel Sinematik Evreni’nin patronu Kevin Feige, Müslüman süper kahraman Ms. Marvel filminin çekileceği açıklamasında bulundu

Captain Marvel’ın çekimlerine başlandığı haberini veren Feige, Pakistan asıllı, Müslüman Kamala Khan yani bilinen ismiyle Ms. Marvel‘ın beyazperdeye uyarlanacağı müjdesini verdi. BBC‘ye açıklamalarda bulunan Feige “Şu anda Brie Larson ile Captain Marvel’i çekiyoruz.  Captain Marvel’dan esinlenen Müslüman süper kahraman Ms. Marvel da planlarımız arasında. Ama öncelikle Captain Marvel’ı dünyaya tanıtmamız gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Marvel Stüdyoları’nın ilk kadın süper kahraman filmi Captain Marvel ise merakla beklenen filmlerin başında geliyor. Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin yönetmenliğini yaptığı Captain Marvel filminin oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü Brie Larson, Samuel L. Jackson, Djimon Hounsou, Lee Pace, Lashana Lynch, Gemma Chan, Algenis Perez Soto, Rune Temte, McKenna Grace, Clark Gregg ve Jude Law gibi oyuncular bulunuyor.

1990’larda geçen hikayede, Dünya iki uzaylı ırkı arasındaki galaktik savaşın ortasındadır. Kree teknolojisini içeren bir patlama ile Carol Danvers, evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelir. Gemma Chan’i, Kree ırkından Minn-Erva karakteri olarak göreceğimiz filmde Jude Law, Captain Marvel’ın akıl hocası doktor Walter Lawson karakterini canlandıracak. Kötü adamı rolünde ise uzaylı ırkı Skrulls’un lideri rolünde Ben Mendelsohn’ı göreceğiz.

Captain Marvel 8 Mart 2019‘da ülkemizde vizyona girecek.

Marvel’ın kadın kahramanları aynı dizide!

Young Avengers ve Wonder Woman'ın yaratıcısı Allan Heinberg, Marvel’ın kadın süper kahramanlarını buluşturacak yeni bir dizi için kolları sıvadı.

3101

Captain Marvel’dan ilk fragman geldi!

Marvel'ın ilk kadın süper kahraman filmi niteliği taşıyan Captain Marvel'dan fragman yayınlandı.

2489

Luke Skywalker’ımız Marvel’a mı Geçiyor?

Luke Skywalker'ımız Mark Hamill sonunda Marvel Sinematik Evreni'ne katılıyor gibi görünüyor.

2468

“Captain Marvel”ın kadrosuna Annette Bening de katıldı!

Marvel'ın beklenen filmi Captain Marvel'dan yeni gelişmeler var.

2783