Narcos Dizisine Dava!

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın ailesi Netflix'e dava açtı.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3108OKUMA

Aile, davaya gerekçe olarak Pablo Escobar isminin ve ailelerine dair birçok detayın izin alınmadan Narcos dizisinde kullanılmasını gösterdi.

Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto de Jesus Escobar Gaviria, Netflix’e Escobar’ın hayatının anlatıldığı Narcos dizisi nedeniyle, 1 milyar dolar değerinde tazminat davası açtı.

Netflix’in söz konusu dizide Escobar ailesine dair birçok detayı izinsiz kullandığını dile getiren Gaviria, patronu olduğu Escobar Inc. ile birlikte geçen sene hukuki işlem başlatmıştı.

Hollywood Reporter’a röportaj veren Gaviria, Netflix’in kendi isimlerini, Kolombiya’yı ve kendileriyle alakalı herhangi bir şeyi kullanarak televizyon programı yapmasını ‘tehlikeli’ olarak nitelendirdi. Netflix yetkililerinin korktuğunu ve Escobar’ın ailesine onları tehdit eden uzun bir mektup gönderdiklerini dile getiren Gaviria, talep ettikleri 1 milyar doları alabilmek için görüşmeleri sürdürdüklerini vurguladı.

Gaviria “Silikon Vadisi’ndeki insanlara kafa tutmaya çalışmıyorum. Onların güzel telefonları ve ürünleri var. Ama hiçbiri Medellin veya Kolombiya’daki kaostan canlı çıkmış değiller. Ben bunu başardım” dedi.

İlk iki sezonunda Pablo Escobar’ın DEA ajanlarıyla olan kovalamacasını ve Kolombiya’da yaşadıklarını konu eden dizinin üçüncü sezonunda Cali Karteli konu ediliyor.

Dizinin Lokasyon ve Konum Sorumlusu Öldürülmüştü

Narcos‘un lokasyon ve konum sorumlusu olan Carlos Muñoz Portal geçtiğimiz hafta dizi için mekan keşfi yaptığı sırada, Meksika’nın uyuşturu patronları ve cinayetleriyle ünlü Hidalgo eyaleti yakınlarında arabasının içinde ölü olarak bulunmuştu. Yetkililerin henüz ayrıntılarına erişemediği cinayet Escobar ailesi tarafında da ses getirmişti.

Pablo Escobar‘ın ağabeyi Roberto De Jesus Escobar GaviriaNetflix‘i güvenlik şartlarını değiştirmesi yönünde uyarıda bulunmuştu. Gaviria Hollywood Reporter’la yaptığı röportajda “Eğer aklınız var ise silah kullanmanıza gerek kalmaz. Bu durumda, Netflix’in, çalışanlarının güvenliği için tetikçi, silahlı adamlar tutması gerekir.” Escobar şirketinin CEO’su Olof K. Gustafsson da olayı duyduktan sonra güvenlikle ilgili konuşmak üzere Netflix’e ulaşmaya çalıştıklarını ancak yanıt alamadıklarını söyledi. Gustafsson da açıklamasında “İnsanlar ölüyor, belli ki uyuşturucu çeteleriyle ilgili dizi yapmak çok da güvenli değil” demişti.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2632

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

3287

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

2818

Extinction’dan fragman

Ant-man filmlerinde de yer alan Michael Peña’nın yeni filmi Extinction'dan fragman geldi.

3136