Spielberg Belgeseli Geliyor

Unutulmaz yapımların yönetmeni Steven Spielberg'ün uzun metrajlı belgeselinden fragman yayınlandı.

Jaws, E.T., Schindler’in Listesi, Er Ryan’ı Kurtarmak,Terminal, Münih gibi filmlerin yaratıcısı ünlü yönetmen hakkında bilinmeyenleri sinemaseverlere sunan “Spielberg” belgeseli 7 Ekim’de HBO‘da yayınlanmaya başlayacak.

Başarılı belgeselci Susan Lacy‘nin başında olduğu “Spielberg”, ünlü yönetmenin kariyerindeki dönüm noktalarını, edindiği deneyimlerin onu nasıl etkilediğini, sinema görüşünün yaşıyla birlikte nasıl bir evrim sürecinden geçtiğini anlatacak.

Steven Spielberg filmlerinin özel kamera arkası görüntülerini de içeren belgeselde Spielberg’ün arkadaşları ve aile üyeleri de söz alacak. Belgeselde 80’den fazla isim yer alıyor.

Spielberg Fragman

 

Spielberg’den The Post

Son olarak The BFG ile yönetmen olarak karşımıza çıkan usta, yeni filmiyle de şimdiden bizleri fazlasıyla meraklandırıyor. Kadrosunda Oscar Ödüllü oyuncular Alison Brie, Meryl Streep ve Tom Hanks‘i barındıran The Post filmiyle karşımıza çıkacak olan Spielberg’ün yine muazzam bir iş çıkartacağına inancımız tam.

The Post Konusu

“Dram türündeki film 1971’de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post’un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir.”

Tom Hanks’in en iyi 10 filmi

Ünlü aktör Tom Hanks'in en iyi 10 filmini sizler için derledik.

3553

Leonardo DiCaprio ve Steven Spielberg yeniden bir arada!

Oscar ödüllü usta oyuncu Leonardo DiCaprio ve sinema tarihinin başarılı bilim kurgularına imza atmış olan Steven Spielberg 16 yıl aradan sonra yeniden ortak bir projede yer alacak. 

2965

2 Oscar’lı Tom Hanks “Bios”un vizyon tarihini aldı

Tom Hanks’in başrolünü üstlendiği bilim kurgu filmi “Bios” vizyon tarihine kavuşurken, Hanks’in bu filmde dünyada kalan son adamı canlandıracağı öğrenildi.

2706

Vizyon Filmleri – 12 Ocak 2018

12 Ocak 2018'de gösterime girecek olan 7 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3633