Netflix dizisinde Kırıkkale diyalogu: ‘Dünyanın en berbat yeri’

Netflix'te yeni yayınlanmaya başlayan Collateral isimli mini dizide Kırkıkale için 'Dünyanın en berbat yeri' ifadesi kullanıldı

Bir pizza kuryesinin öldürülmesinin araştırıldığı Collateral dizisi, Netflix’te yayınlanmaya başladı.

Dizide, Sam ve Berna isimli karakterlerin konuştuğu sahnede, Berna çocukluğunun Kırıkkale’de geçtiğini, her sabah Türkiye’de uyanmadığı için şükrettiğini ve Kırıkkale için dünyanın en berbat yeri olduğunu söylüyor.

 

Söz konusu diyalog şöyle gerçekleşiyor:

Berna: Çocukluk arkadaşlarımın hayvan olduğunun farkındayım. Beraber büyüdük ve bana güveniyorlar. Çocukken birlikte Kırıkkale’deydik.

Sam: Hiç gitmedim.

Berna: Dünyanın en berbat yeri. İngiltere’ye beraber geldik. Sabah gözümüzü Türkiye’de açmadığımız her gün mutluyuz.

 

‘KIŞ UYKUSUNU İZLEMEDİN Mİ?’

Dizinin Final bölümünde ise gözaltına alınan Berna, dedektifin ‘Ne iş yapıyorsun?’ sorusuna, “Türkçe filmlere altyazı yazıyorum” yanıtını veriyor. Dedektifin, “İngiltere’de Türk filmleri o kadar izleniyor mu?” sorusu üzerine ise Berna, “Türk sineması patlama yaptı sen bilmiyor musun?” dedikten sonra Nuri Bilge Ceylan gibi yönetmenlerin filmlerinin çok izlendiğini anlatarak, “Kış Uykusu’nu izlemedin mi?” diye soruyor, dedektif ise “İngiltere’de gösterime girdi mi?” diye soruyor.

İşte o sahne: 

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

1568

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

2058

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

1859

Extinction’dan fragman

Ant-man filmlerinde de yer alan Michael Peña’nın yeni filmi Extinction'dan fragman geldi.

2142